Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

‘Fietsen? Dat werkt!’ helpt 15 Beringenaren

Maandag 20 oktober 2025
‘Fietsen? Dat werkt!’ helpt 15 Beringenaren - Beringen
Anderhalf jaar na de start van het project ‘Fietsen? Dat werkt!’ blikken stad Beringen, SAAMO en Cyclis Bike Lease terug op een succesvol traject. Vijftien inwoners voor wie mobiliteit een drempel was, kregen een elektrische fiets ter beschikking en vonden de weg naar werk of een opleiding. Maar de impact gaat veel verder: de deelnemers ervaren meer vrijheid, zelfvertrouwen en zitten beter in hun vel.
In april vorig jaar gaven stad Beringen, SAAMO Limburg, Cyclis Bike Lease, Velotril, VDAB en CM het startschot van het proefproject ‘Fietsen? Dat werkt!’. Het doel? Onderzoeken of mensen zich makkelijker kunnen verplaatsen wanneer ze over een e-bike beschikken, én of dat hen helpt om actiever deel te nemen aan de samenleving. Vijftien deelnemers werden geselecteerd en doorheen het traject persoonlijk opgevolgd. 
“De drempel naar werk begint voor sommige inwoners al met de vraag hoe ze daar elke dag vlot kunnen geraken”, zegt schepen van Werk en Activering Ann-Sofie Vanoverstijns. 
“Soms gaat het verder dan dat en is het zelfs een hele uitdaging om hun kinderen naar school of hobby’s te brengen of om sociale contacten te onderhouden. Met het project wilden we die zorg wegnemen en ademruimte creëren om mensen echt in gang te krijgen of houden.” 
En de resultaten spreken voor zich. 
“Alle deelnemers zijn geactiveerd: tien van hen vonden werk, konden meer gaan werken of blijven werken, vijf deelnemers doen vrijwilligerswerk en sommige deelnemers konden starten met een opleiding of stage die voorheen onhaalbaar was. Maar de impact gaat veel verder”, benadrukt opbouwwerker Liesbeth Brusselaers van SAAMO Limburg. “Dankzij de fiets kregen mensen meer vrijheid en zelfvertrouwen. Ze bewegen meer, ervaren minder stress en zijn vaker in de buitenlucht. Eén van de deelnemers noemt haar fiets trots haar ‘BMW’. Dit project toont aan dat mobiliteit geen randvoorwaarde is, maar een hefboom.” 
 Alle deelnemers betaalden hun fiets zelf af via een maandelijkse bijdrage en werden verwacht op regelmatige onderhoudsbeurten en terugkoppelingsmomenten. De fietsen werden gesponsord door Cyclis Bike Lease en onderhouden door Velotril. 
De missie van Cyclis is helder: “Mobiliteit is geen privilege, maar een recht en als bedrijf kiezen we er dan ook bewust voor om onze maatschappelijke verantwoordelijkheid op te nemen. Daarom droegen we graag bij aan het project ‘Fietsen? Dat werkt!’ want ook wij geloven dat een fiets kan helpen om mensen letterlijk en figuurlijk op weg te helpen”, zegt CEO Joep Kempen. 
De stad bekijkt nu samen met alle partners hoe het project een mooi vervolg kan krijgen. Maar mobiliteit is nog maar het topje van de ijsberg, besluit schepen Vanoverstijns: “Als we structureel willen inzetten op activering, moeten we ook oog hebben voor drempels zoals taal, kinderopvang en gezondheid.”
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent
  • Wo 11/03 Meer drugslabo’s ontdekt, minder dumpingen
  • Wo 11/03 40ste editie van Looise stratenloop

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Cd's naar keuze Lederen vestje
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » ‘Fietsen? Dat werkt!’ helpt 15 Beringenaren
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie