Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Geen extra geluidsmuren langs E313

Woensdag 12 september 2018
Gemeenteraad
Geen extra geluidsmuren langs E313 - Beringen
Er komen geen extra geluidsmuren langs de E313 in Paal. Dat blijkt uit een vraag van onafhankelijk raadslid Tijs Lemmens op de gemeenteraad van maandagavond. "Sinds de plaatsing van de muur merken de inwoners in de Zwanenbergstraat en de aansluitende wegen een verhoging van de geluidshinder op. Uit metingen die destijds genomen werden voor de beslissing van de geluidsmuur stellen we vast dat de hinder op dat moment aan de kant van de Zwanenbergstraat lager was in vergelijking tot de kant van Paal-Centrum. Met een score van 81,2 ligt de regio zwanenbergstraat slechts 4.3 punten onder de prioriteitenscore”, stelt Tijs Lemmens. 
Lemmens vroeg aan schepen van openbare werken Jean Vanhees om een onderzoek in te stellen om alsnog een muur aan de andere kant te plaatsen. Volgens Vanhees is dit niet aan de orde, zeker niet meer tijdens deze legislatuur. "Volgens het Agentschap Wegen en Verkeer is er geen prioriteit omdat het geluid daar niet boven de norm valt. Zeker niet in de zone Tervantstraat, Schapenstraat en de Zwanenbergstraat aan de kant van de Beverlosesteenweg. Daar wordt slechts sporadisch de norm van 65 decibel overschreden. Er is wel regelmatig geluidsoverlast aan de kant van de Buitingstraat en die zone komt eventueel in aanmerking voor schermen maar dit is een heel duur kostenplaatje voor slechts 10 woningen. De stad moet hier immers voor 50% in de kosten delen omdat het onder de prioriteitsscore valt. De bewering dat er meer geluidsoverlast is na de plaatsing van de muur, klopt ook niet volgens AWV. Dat blijkt uit metingen gedaan op gelijkaardige plaatsen.”, zegt Vanhees. De buurtbewoners twijfelen aan de stelling van AWB en overwegen nu om zelf metingen uit te voeren.
Nieuwere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 17/12/'25Lommel - Lommel stelt meerjarenplan 2026-2031 voor
  • 16/12/'25Beringen - Meerjarenplan besproken op de gemeenteraad
  • 15/12/'25Peer - Gemeenteraad buigt zich over meerjarenplan
Oudere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 11/09/'18 Beringen - Geen Turks op Beringse publicaties
  • 11/09/'18 Beringen - Geld voor Brede School Terrilling
  • 11/09/'18 Beringen - Meer aandacht voor anti-discriminatie holebi’s

Kalender Beringen

Donderdag
18
December

Ode aan de verwondering

Ode aan de verwonderingVandaag Caroline Pauwels schreef een prachtige ode aan de verwondering. Een pleidooi om je zintuigen open (…)
Donderdag
18
December

DIGIPUNT in WZC Corsala

DIGIPUNT in WZC CorsalaVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het (…)
Donderdag
18
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Warme winterjas van Taifun Winter donsdeken
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Geen extra geluidsmuren langs E313
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie