Voor de zomervakantie communiceerde het Spectrumcollege al dat vanaf dit schooljaar fat- en skinnybikes - en bij uitbreiding alle fietsen met een gashendel - verboden zijn op alle campusdomeinen. De maatregel werd ingevoerd met het oog op het verbeteren van de verkeersveiligheid en omwille van de beperkte infrastructuur van de fietsenstalling.
Op campus Beringen zal er bovendien extra verkeersdruk zijn op en rond de campus. Vanaf vandaag nemen de kleuters en de leerlingen van het eerste en tweede leerjaar van basisschool De Beerring hun intrek in het gloednieuwe schoolgebouw op de campus. Om fiets- en autoverkeer zo veel mogelijk van elkaar te scheiden, geldt daarom een aangepaste verkeerssituatie.
Fietsers die vanuit de richting van de kanaalbrug komen, volgen ‘s morgens de route via de Burgemeester Geyskensstraat naar de August Cuppensstraat en gebruiken de brug in het verlengde van het plein van de August Cuppensstraat aan het begin van de Bogaarsveldstraat. ‘s Avonds gebruiken ze dezelfde brug, maar rijden ze naar de kanaalbrug via de Blijkstraat. Het bruggetje in het verlengde van de Burgemeester Geyskensstraat zal enkel toegankelijk zijn voor auto’s.