Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Goedkeuring Poort West-Limburg ENA

Dinsdag 27 juni 2023
Gemeenteraad
Goedkeuring Poort West-Limburg ENA - Beringen
Beringen, Ham en Tessenderlo alsook Provincie Limburg en Vlaamse Regering worden gevraagd om de beslissingsnota voor Poort West-Limburg (ENA) goed te keuren. De nota vraagt een beslissing van de betrokken overheden over de visie, het gebiedsprogramma en verdere aanpak. Er is eveneens de mogelijkheid voor elk bestuur om eigen aanvullende beslispunten op te nemen voor zijn bevoegdheden. "Bij het opstellen van het toekomstplan werd maximaal rekening gehouden met het veiligheidsaspect en de groepsrisico’s van de Seveso-inrichtingen die zich binnen de cluster bevinden. Het eindrapport dat voorligt geeft een duidelijke leidraad voor de toekomst van deze site en is een eerste stap naar meer concrete ontwikkelingen. In een volgende fase wordt een Gewestelijk Ruimtelijk Uitvoeringsplan Poort West-Limburg uitgewerkt waarbij meer gericht op projectniveau uitwerking kan worden gegeven aan de afgesproken doelstellingen. Uiteraard binnen een strikt veiligheidskader en met oog voor de omgeving. Er wordt ook een uitspraak gedaan over de verdere toekomst van het eerder – in het kader van het ENA – gepland bedrijventerrein Tervant dat niet zal ontwikkeld worden", werd eerder deze maand al gesteld. Over dit punt was er veel discussie. Onafhankelijk raadslid Hilaire Poels had een lange lijst van opmerkingen en vragen. Zo is hij onder andere ongerust over de mogelijke komst van de zogenaamde leidingstraat vanuit Antwerpen naar Duitsland en die mogelijk door Beringen komt. Hierbij zouden nog onteigeningen kunnen komen. Het plan voor de aanleg van de leidingstraat staat momenteel wel on-hold.
Nieuwere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 11/03/'26Lommel - Discussie over livestream van spreekrecht
  • 11/03/'26Pelt - Oppositie stelt vragen bij Burgerbudget
  • 10/03/'26Pelt - Burgerbudget voor inwonersinitiatieven in Pelt
Oudere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 27/06/'23 Beringen - Vraag over bomen bij hitte
  • 27/06/'23 Beringen - Installatie trajectcontroles
  • 27/06/'23 Beringen - Nieuw Lokaal Energie- en Klimaatpact

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Arrow uitlaat Vespa GTS 300 supersp Trekkingfiets
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Goedkeuring Poort West-Limburg ENA
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie