Afgelopen donderdag nam
Yan Ancia deel aan de wedstrijd tijdens het
Zolder Sprint series kampioenschap op het circuit van Zolder. Yan blikt terug.
“Deze wedstrijd stond in eerste instantie niet op de kalender, maar door het wegvallen van de wedstrijd op Mettet in mei schreef ik me in. Als extra training maar ook om met de nieuwe BMW extra data te verzamelen en af te stellen”, vertelt Yan.
“Op pole positie gestart en als leider de eerste linker bocht in. De BMW voelde goed en het gas ging er op. Echter in een paar secties op het circuit, zoals de sacramentsheuvel en het tunnelke moest ik mij inhouden en de motor met zachtheid behandelen. Ik ging er in de 2de ronde bijna af door een onstabiele motor op die punten. Ik kon de wedstrijd mooi controleren. Een goed resultaat maar er zat meer in”.
Race 2
“Rood licht uit en boem. Een perfecte start en de perfecte eerste ronde. Georges zei het achteraf, ik wist dat dit eraan kwam. De eerste vliegende ronde, een 1’32.5. De BMW voelde stabiel en gaf vertrouwen, ik kon aanvallen. Ik bleef deze rondetijden aanhouden tot ik vanaf de 4 ronde al aan het dubbelen was. De piloten bleven gelukkig hun rijlijn aanhouden maar het was lastig bij momenten om mijn rempunten te bepalen en geen ongelukken te veroorzaken. Ik won de wedstrijd met 17 seconden voorsprong. Wat een resultaat. Deze ronden reed ik al vele malen in mijn hoofd en nu werd het werkelijkheid. Super tevreden”, blikt Yan fier terug.
Volgende wedstrijd: BK Spa, 5 en 6 juni.