Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Gratis boom voor iedere gezin

Vrijdag 30 augustus 2024
Gratis boom voor iedere gezin - Beringen
Ieder Berings gezin kan van 10 september tot en met 10 november 1 gratis boom aanvragen om in hun tuin te planten. Wie geen tuin heeft of geen geschikte plaats heeft voor een boom, kan de boom doneren aan een school. “Dit is één deel van de campagne Beringen boomt. Tegen 2030 willen we voor elke inwoner één extra boom planten. Momenteel hebben we al 10,3% van het totaal aangeplant. Dankzij extra bomen in tuinen en scholen, komen we dichter bij één van de doelstellingen van het Lokaal Energie- en Klimaatpact of LEKP”, licht schepen van Milieu Tijs Lemmens toe. 
Er zijn heel wat redenen om een boom in je tuin te planten: het zorgt voor natuurlijke verkoeling, werpt schaduw, vermindert wateroverlast en het biedt voedsel en nest- en schuilplaatsen voor onder meer vogels, eekhoorns en vlinders. Omdat bomen groter worden en niet elke tuin even groot is, zijn er 7 boomsoorten verdeeld over verschillende groottes van tuinen. 
Op www.beringen.be/gratisboom vind je welke boom geschikt is voor de grootte van jouw tuin, net als de praktische info en kan je er jouw boom aanvragen. Naast een gratis boom in je eigen tuin of voor een school, krijg je 10 euro korting voor de aankoop van plantgoed bij Natuurpunt Limburg. Verder kan je ook een plekje op openbaar domein doorgeven waar een boom zou passen op www.allemaalberingen.be/beringenboomt. 
Tot slot vindt er op dinsdag 24 september in de COR in Koersel de lezing ‘Wat als bomen konden praten?’ plaats. Daarin kom je meer te weten over het belang van bomen, wat bomen ons vertellen en enkele merkwaardige erfgoedbomen in Beringen.
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent
  • Wo 11/03 Meer drugslabo’s ontdekt, minder dumpingen
  • Wo 11/03 40ste editie van Looise stratenloop

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Toetsenbord Eiken buffet Vintage stoelen tafel.
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Gratis boom voor iedere gezin
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie