Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Pony's mogen nog even blijven op kermis

Maandag 9 september 2019
Gemeenteraad
Pony's mogen nog even blijven op kermis - Beringen
Op de gemeenteraad werd door Kobe Snyers van Groen Beringen een voorstel gedaan om dieren op kermissen te verbieden. "Regelmatig is er op de kermis(sen) in Beringen een kraam met pony’s die rondjes rijden terug te vinden. Men kan zich echter vragen stellen bij de levenskwaliteit van deze dieren op kermissen. Ze leiden vaak een troosteloos bestaan, waarbij ze vooral rondjes moeten rijden en blootgesteld worden aan veel lawaai. Daarbij komt dat de weersomstandigheden dikwijls verre van ideaal zijn. Op de kermis in Paal van juni waren er bijvoorbeeld pony’s rondjes aan het rijden bij temperaturen van meer dan dertig graden. Dit kan moeilijk nog gezond of verantwoord genoemd worden", zegt Kobe Snyers.
Dieren op kermissen zijn volgens Groen Beringen niet meer van deze tijd. "De stad kan samen met de huidige uitbater(s) van de kermisattractie met pony’s op zoek gaan naar een nieuwe invulling van de attractie of een andere oplossing. We hebben alle begrip voor het ondernemerschap en de broodwinning van kermisuitbaters, maar op dierenwelzijn staat geen prijs. In andere steden laten ze reeds langer zien dat er alternatieven bestaan, tijd om daar in Beringen ook werk van te maken en iedereen te laten genieten van een kermis zonder dierenleed", zegt Snyers nog.
De geviseerde kermisuitbater is Marcel Turelinckx uit Sint-Truiden en is gekend voor zijn bekommernis voor het welzijn van zijn pony's. Hij werd in het verleden al vaker geviseerd voor zijn kermisattractie. Toch heeft hij de nodige vergunningen. Zo kreeg hij op 26 juni 2019 na een klacht controle van de Vlaamse overheid afdeling dierenwelzijn. Hij kreeg na die inspectie een volledig positief verslag. Schepen Werner Janssen verantwoordelijk voor evenementen bevestigt het verslag en stelt dat de uitbater volledig in orde is inzake dierenwelzijn. De stad is wel van oordeel dat de uitbater tot aan zijn pensioen op de Beringse kermissen welkom is. Nieuwe attracties met dieren worden niet meer toegelaten in de toekomst. Het punt van Kobe Snyers werd niet aangenomen.
Nieuwere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 13/01/'26Beringen - Pittig debat over verhoging retributies
  • 30/12/'25Pelt - Groen Pelt: 'Geen woorden, maar daden'
  • 30/12/'25Lommel - Over de kerk van Stevensvennen en een orgel
Oudere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 09/09/'19 Beringen - Stad wil KMO-zone kopen
  • 09/09/'19 Beringen - Minuut stilte voor brandweermannen
  • 29/08/'19 Pelt - Korte gemeenteraadsberichten

Kalender Beringen

Maandag
19
Januari

DIGIPUNT in het Stadhuis

DIGIPUNT in het StadhuisVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
19
Januari

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-Mijn

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-MijnVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Maandag
19
Januari

ELAN Filmavonden: 'La Grazia'

ELAN Filmavonden: 'La Grazia'Vandaag Aan het einde van zijn ambtstermijn moet de Italiaanse president Mariano De Santis beslissen of (…)
Maandag
19
Januari

Wisselwerking: Angelique Treur

Wisselwerking: Angelique TreurVandaag Couleur Locale: tem 22 februari 2026. ‘Sinds 2015 volg ik avondschool Fotografie op CVO De (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Overgordijnen Lederen vestje
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Freya (kattin)
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Pony's mogen nog even blijven op kermis
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie