Hatice Baloglu is leerkracht islam en gemeenteraadslid voor CD&V.
Wat was voor u het hoogtepunt van 2024?
Mijn hoogtepunt van 2024 was de kans om deel te nemen aan de gemeenteraadsverkiezingen en het vertrouwen dat ik kreeg van de inwoners van Beringen. Het heeft me ook geïnspireerd om me verder in te zetten voor initiatieven die verbinden, zoals het Vredeslicht. Dit project benadrukt hoe belangrijk vrede is in al onze gemeenschappen. Het was prachtig om te zien hoe kinderen hierbij betrokken waren, want zij spelen een cruciale rol in het bouwen van een hoopvolle toekomst.
Wat deed je extra nadenken het afgelopen jaar?
De vele oorlogen en conflicten in de wereld hebben me vaak aan het denken gezet. Het maakt me zorgen hoe mensen met macht die kunnen misbruiken, hoe geschiedenis zich blijft herhalen en hoe weinig we daaruit lijken te leren. Toch wil ik hoopvol blijven en blijven werken aan verandering, want ik geloof dat we met kleine stappen grote dingen kunnen bereiken.
Wat heeft je blij gemaakt?
De steun en warme reacties van mensen tijdens mijn campagne hebben me ontzettend blij gemaakt. Ook kleine, onverwachte momenten zoals een gezellig etentje met vrienden of een spontaan dankjewel van een leerling waren hartverwarmdend.
Van welk Berings cultureel evenement heb je genoten?
Ik heb erg genoten van de Mijnhappening op be-MINE. Dit warme evenement, onder de imposante gebouwen van de mijn, trekt mensen van alle leeftijden en achtergronden aan. Het brengt een unieke sfeer van verbondenheid. Daarnaast vond ik Reveil op 1 november ook prachtig; het is een moment van troost en reflectie binnen de gemeenschappen.
Wat zijn je goede voornemens voor het nieuwe jaar?
Ik wil me in 2025 blijven inzetten voor onze stad en blijven luisteren naar de noden van de inwoners.
Daarnaast wil ik meer tijd vrijmaken voor mijn familie en vrienden en nog bewuster leven, met aandacht voor kleine geluksmomenten.