Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Herdenking slachtoffers Engelse bommenwerper

Dinsdag 26 juli 2022
Herdenking slachtoffers Engelse bommenwerper - Beringen
Vandaag werd op het kerkhof van Koersel een herdenking gehouden voor de slachtoffers van de Engelse bommenwerper die tijdens de Tweede Wereldoorlog neerstortte in Koersel. Jan Caubergs zag het als kind gebeuren, hij organiseert nu al jaren een herdenking. 'Op 25 juli 1941 steeg een formatie van bommenwerpers van de R.A.F. vanuit de R.A.F. basis in Leeming met gedoofde lichten de lucht in. Het was de bedoeling het industriegebied nabij Hannover in Duitsland te bombarderen. Tijdens hun vlucht naar Duitsland, werden ze boven vijandig gebied onder vuur genomen door de Duitse luchtafweer. Dit was ook zo in de omgeving van Koersel. Maar ze werden ook belaagd door Duitse ‘Nightfighters’. Zo werd de Whitley V T4231 plots getroffen door een nightfighter van de Duitse Luftwaffe. Het getroffen vliegtuig zwenkte weg van de formatie richting thuisland, omdat de basis in Leeming in UK niet meer kon bereikt worden. Het probeerde eerst nog een veilige noodlanding te kunnen maken, maar dat lukte niet. De brandende bommenwerper kwam met brullend geluid vanwege de vlammen, neer aan de ‘Zandberg’ in Boven-Koersel en ontplofte met luide knal. De wrakstukken lagen verspreid ter hoogte het knooppunt Stokstraat, Bosstraat en Middenstraat. De 5 bemanningsleden verloren allen het leven. De begrafenisplechtigheid vond plaats op 28 juli plaats in de parochiekerk van Koersel. Na de kerkdienst, werden de gesneuvelde helden met Duitse militaire eer begraven op de gemeentelijke begraafplaats van Koersel. Er was een massa volk aanwezig' (Jean Beerten).
Herdenking slachtoffers Engelse bommenwerperHerdenking slachtoffers Engelse bommenwerperHerdenking slachtoffers Engelse bommenwerperHerdenking slachtoffers Engelse bommenwerperHerdenking slachtoffers Engelse bommenwerper
Herdenking slachtoffers Engelse bommenwerperHerdenking slachtoffers Engelse bommenwerperHerdenking slachtoffers Engelse bommenwerperHerdenking slachtoffers Engelse bommenwerper
Herdenking slachtoffers Engelse bommenwerperHerdenking slachtoffers Engelse bommenwerperHerdenking slachtoffers Engelse bommenwerper
Recentste nieuws Beringen
  • Za 10/01 Beringen - Zilver voor Fleur Moons
  • Za 10/01 Beringen - Stichtingsvergadering Beringen FC
  • Za 10/01 Beringen - Eerste medailles uitgereikt
  • Za 10/01 18 procent Limburgers laaggeletterd
  • Za 10/01 Beringen - Winters weekend

Kalender Beringen

Zaterdag
10
Januari

Art Lutgart: Roger Steegmans

Art Lutgart: Roger SteegmansVandaag Brandschilderen op glas: 3 - 25 januari 2026. Roger Steegmans toont een selectie van zijn prachtige (…)
Zaterdag
10
Januari

Art Lutgart: Alyssia Reale

Art Lutgart: Alyssia RealeVandaag Alyssia Reale onderzoekt in haar sculpturen hoe consumptieobjecten, vaak speelgoed uit de (…)
Zaterdag
10
Januari

3D in het CC: OPROEP

3D in het CC: OPROEPVandaag Ben je beeldend kunstenaar van Beringen en wil je jouw werk tentoonstellen in de inkomhal (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Toetsenbord Lederen vestje
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Trouwring verloren bij schaatsbaan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Herdenking slachtoffers Engelse bommenwerper
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie