Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Internationale veenexperts bezoeken vallei

Donderdag 21 september 2023
Internationale veenexperts bezoeken vallei - Beringen
In Antwerpen is er deze week een een internationale veenconferentie 'Power to the Peatlands',. Natuurpunt, Universiteit Antwerpen, Interreg Care-Peat en internationale partners komen er samen. Het doel is om veengebieden in de kern van het Europese natuur- en klimaatbeleid te plaatsen. Het evenement is met 550 deelnemers de grootste bijeenkomst van veenexperts in Europa ooit. Vandaag kwam een delegatie op bezoek in de vallei van de Zwarte Beek, ze bezochten enkele locaties in Koersel en Lummen. Ook minister Zuhal Demir kwam langs om de internationale gasten te verwelkomen. Het Duitse NABU (Naturschutzbund Deutsland) had 500.000 euro bij voor Natuurpunt Vlaanderen om extra gronden aan te kopen in de vallei. Een internationale samenwerking is immers meer dan nodig om de Europese veengronden te beschermen. De Vallei van de Zwarte Beek is een sterk voorbeeld van hoe veengebieden dreigen te degraderen, maar ook van hoe ze - met succes - hersteld kunnen worden. De veenexperts werden rondgeleid door de lokale natuurbeheerders en wisselden onderling expertise uit over veenherstel. Zo werden de speciale rupsmaaiers voorgesteld en werden de inspanningen in de vallei van de afgelopen jaren besproken. En dat gaat vooral over het dempen van beken en greppels zodat het water en ook het grondwater niet meer wegstroomt uit het gebied.
Internationale veenexperts bezoeken valleiInternationale veenexperts bezoeken valleiInternationale veenexperts bezoeken valleiInternationale veenexperts bezoeken vallei
Internationale veenexperts bezoeken valleiInternationale veenexperts bezoeken valleiInternationale veenexperts bezoeken valleiInternationale veenexperts bezoeken vallei
Recentste nieuws Beringen
  • Vr 19/12 Beringen - 7 Beringenaren delen hun levensverhaal
  • Vr 19/12 “Zonder Jumpstarters was het onmogelijk geweest”
  • Do 18/12 Rusthuiskamer kost gemiddeld 72,40 euro
  • Do 18/12 Beringen - François Husson overleden
  • Do 18/12 Beringen - Valentina Mattheuwsen overleden

Kalender Beringen

Vrijdag
19
December

DIGIPUNT in de kringloopwinkel

DIGIPUNT in de kringloopwinkelVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
19
December

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
19
December

Art Lutgart: Els van der Leede

Art Lutgart: Els van der LeedeVandaag Els van der Leede creëert strak, decoratief en functioneel werk in steengoedklei en porselein. Elk (…)
Vrijdag
19
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Vrijdag
19
December

Kerstmarkt de Klitsberg

Kerstmarkt de KlitsbergVandaag Kom helemaal in de kerstsfeer op onze gezellige kerstmarkt! Geniet van: - vers gebakken (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Trekkingfiets Solomio deken wol
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Internationale veenexperts bezoeken vallei
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie