Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Jaarrapport politie: spookfirma's worden aangepakt

Maandag 28 maart 2022
Jaarrapport politie: spookfirma's worden aangepakt - Beringen
In oktober 2020 startte de politiezone Beringen/Ham/Tessenderlo met de uitrol van een project om malafide firma’s op te sporen. Wijkagenten gaan voortaan stelselmatig op bezoek bij firma’s die nieuw zijn binnen onze politiezone of bij firma’s die naar Beringen, Ham of Tessenderlo zijn verhuisd. Indien er effectief activiteit is op de zetel van een firma beperkt de controle van de wijkagenten zich tot het uitwisselen van gegevens en het versterken van de band met de bedrijven in hun wijk. Indien er volgens de wijkcollega’s echter iets schort ter plaatse, gaan zij in overleg met de opsporingsdienst over tot het opstellen van een proces-verbaal tegen deze firma. Vaak wordt hierbij het zeteladres van een firma al meteen geschrapt. Het bijhorende proces-verbaal wordt opgestuurd naar het parket en de ondernemingsrechtbank met het oog op ontbinding van dit bedrijf of verder onderzoek (bv. bij een faillissement). Er werden ondertussen meer dan 1.000 firmacontroles uitgevoerd.
"Dankzij deze controles konden onze diensten in 2021 79 – vermoedelijk – malafide firma’s opsporen. Het gaat hierbij in het merendeel van de gevallen om firma’s die gevestigd zijn op een fictieve maatschappelijke zetel. Andere redenen waarvoor een pv werd opgesteld zijn het niet-neerleggen van de jaarrekening, financiële moeilijkheden (bv. een negatief eigen vermogen), firma’s die enkel op papier bestaan (slapende vennootschappen) en stromanschappen. In het laatste geval gaat het om zwakkeren of personen zonder adres in België die gebruikt worden als zogezegde zaakvoerder van deze malafide ondernemingen", zegt korpschef Geert Wouters.
Van de bedrijven waarvan het zeteladres werd doorgehaald, ging slechts één bedrijf in beroep. 43% van de firma’s waartegen een pv werd opgesteld, is inmiddels failliet, ontbonden of in vereffening. Dat betekent dat bijna de helft van deze bedrijven niet meer door criminelen misbruikt kan worden.
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent
  • Wo 11/03 Meer drugslabo’s ontdekt, minder dumpingen
  • Wo 11/03 40ste editie van Looise stratenloop

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Arrow uitlaat Vespa GTS 300 supersp Eetkamer tafel
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Jaarrapport politie: spookfirma's worden aangepakt
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie