Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Ken jij The Clothing Loop al?

Donderdag 13 november 2025
Op zondag 16 november slaan The Clothing Loop Hasselt en Beringen de handen in elkaar met Avansa Limburg voor een uniek live ruilevent: Sap & Swap. Van 13u tot 17u wordt het gebouw van Avansa Limburg (Cellebroedersstraat 15, Hasselt) omgetoverd tot een ontmoetingsplek waar kleding, boeken én ideeën worden uitgewisseld. 
Even de feiten. De Vlaming koopt gemiddeld 19 kilo kleding op een jaar tijd. Daarvan komt 16 kilo op de afvalberg terecht. Die materialen worden niet gerecycleerd, maar belanden in de verbrandingsoven. Ook fast-fashion als Shein en Temu stellen de duurzaamheid van onze planeet op de proef. Het kan anders. Koop niet, maar ruil. Gooi kleding die je niet meer draagt niet in de vuilnisbak, maar maak er iemand anders blij mee. 
The Clothing Loop biedt een interessant alternatief. 
The Clothing Loop is een ketting-kledingruil, een initiatief waarmee je gemakkelijk kleding kan ruilen met mensen uit je buurt. Het idee ontstond enkele jaren geleden bij een groepje vrouwen in Amsterdam en sloeg aan. Ondertussen zijn er in België meer dan 60 groepen actief, waaronder in Hasselt en Beringen en omstreken. 
Op zondag 16 november kan iedereen kennis maken met de Clothing Loops van Hasselt en Beringen. Ze organiseren, samen met Avansa Limburg, een groot live ruilevent: Sap en swap! Iedereen mag die dag kleren (en boeken) meenemen. In ruil mogen mensen uitzoeken wat ze willen bij de spullen van anderen. Avansa Limburg zorgt voor een gezellige inkleding en ontvangst. De vrijwilligers van de Clothing Loops zorgen voor lekkere drankjes en gebak. De opbrengst gaat naar De Warmste Week.
Recentste nieuws Beringen
  • Do 13/11 Beringen - Geslaagde WaFiePensdag
  • Do 13/11 Beringen - Twee prijzen voor veldrijder Björn Houben
  • Do 13/11 Waterzuiveringsgraad bedraagt 88 %
  • Do 13/11 Word je dik van noten?
  • Wo 12/11 Beringen - Jurgen Van den Brande overleden

Kalender Beringen

Donderdag
13
November

Ludmila Worobec – Witek & Artur Jaron

Ludmila Worobec – Witek & Artur JaronVandaag Ludmila Worobec – Witek en Artur Jaron vormen al jarenlang een duo. Ze concerteerden samen doorheen (…)
Donderdag
13
November

DIGIPUNT in WZC Corsala

DIGIPUNT in WZC CorsalaVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
14
November

De Maan & Decompagnie: Faust

De Maan & Decompagnie: FaustMorgen FAUST is een unieke ontmoeting tussen een ensemble van klassieke muzikanten van wereldniveau, de (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
29/09
Voor: michel en annette meykens

proficiat michel en annette,van yvo en nadia

yvo,nadia kenis-reynders
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Essenhouten salontafel Mandoline snijmachine
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Hartverwarmende herfstactie
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Ken jij The Clothing Loop al?
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie