Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Kindvriendelijke sociale wijk

Donderdag 7 april 2022
Kindvriendelijke sociale wijk - Beringen
Sociale Bouwmaatschappij Vooruitzien en de Kantonale Bouwmaatschappij Beringen (KBM) gaan een kindvriendelijke sociale wijk bouwen. Hiervoor werd een project ingediend bij de Vlaamse Overheid in samenwerking met Kind & Samenleving. Voor de bouw van 61 woningen aan de Wijerdijk/Haneberg in Bevereo werd hiervoor samengewerkt met buurtwerking SAAMO en basisschool Westakker. De kinderen kregen hierbij inspraak hoe het groen en het speelkarakter van de wijk er zal uitzien. "10 kinderen van het 5de leerjaar van Westakker kwamen via drie inspraakacties met toffe ideetjes. We wandelden samen door de toekomstige wijk, stelden ons masterplan voor en gingen zo samen aan de slag om te kijken waar we als bouwheer het best rekening mee hielden. Daarnaast stonden we open voor suggesties”; zegt Bert Cox, directeur van Vooruitzien. 
Uiteindelijk werden alle de bevinden samengebracht. 
“Kinderen vonden een verharde ondergrond belangrijk in combinatie met groen. Een pad is beton tussen de wijk werd als positief gezien. Zo moeten de straten geen speelruimtes worden, en kunnen kleine en grotere kinderen er met steps of fietsjes terecht. Maar het is ook goed voor krijtspelen of een balspel. Spelen is uiteraard het belangrijkste voor kinderen. Ze vroegen daarom speeltoestellen zoals een trekvlot of een kabelbaan en dat is een groen kader. Daarnaast moet er ook ruimte zijn om te sporten zoals voetballen en hebben de kinderen ook nood aan rustige hoekjes om te lezen, te praten of te picknicken”, zegt Bert Cox nog. 
Al die voorstellen en ideeën worden nu verwerkt in de inrichtingsvoorstellen. Samen met de stad Beringen wordt ook nog gekeken om het voetbalveld van Klaverweide meer multifunctioneel te gebruiken of her in te richten. (foto's Vooruitzien)
Kindvriendelijke sociale wijkKindvriendelijke sociale wijkKindvriendelijke sociale wijkKindvriendelijke sociale wijk
Recentste nieuws Beringen
  • Zo 11/01 Beringen - Danny Gils overleden
  • Zo 11/01 Beringen - Fanbal Jarne Bervoets: klaar voor nieuw hoofdstuk
  • Zo 11/01 Soulmates: 11 januari '26
  • Za 10/01 Beringen - Gezelligheid troef bij Paal Vlamt
  • Za 10/01 Zilveren medaille voor Fleur Moors

Kalender Beringen

Zondag
11
Januari

Het Wolk: Plak

Het Wolk: PlakVandaag In PLAK creëert Het WOLK een wereld vol lijm en reparaties. Een fascinerende vrouw plakt alles aan (…)
Zondag
11
Januari

Art Lutgart: Roger Steegmans

Art Lutgart: Roger SteegmansVandaag Brandschilderen op glas: 3 - 25 januari 2026. Roger Steegmans toont een selectie van zijn (…)
Maandag
12
Januari

DIGIPUNT in het Stadhuis

DIGIPUNT in het StadhuisMorgen Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Te koop grote weide Cd's naar keuze
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Freya (kattin)
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Kindvriendelijke sociale wijk
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie