Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Laat jij het gras ook staan?

Donderdag 18 april 2024
Laat jij het gras ook staan? - Beringen
Stad Beringen doet mee aan de actie #ByeByeGazon. Deze actie roept op om van jouw gazon een biodivers paradijs te maken en bij te dragen aan een hittebestendiger klimaat. Als elke Vlaming met een tuin een vierkante meter gras laat groeien, verdubbelt het natuurgebied in Vlaanderen. Voor de derde keer kan #ByeByeGazon rekenen op Dieter Coppens om burgers te motiveren hun tuin natuurlijker te maken met zijn nuttige tips en tricks! Hij geeft de aftrap van de actie in het gemeentehuis van Houthalen-Helchteren. Een gazon regelmatig bespuiten, bekalken, bemesten en maaien zorgt ervoor dat er alleen maar gras groeit. Dat is een probleem, want daardoor vinden insecten zoals bijen en vlinders steeds minder bloemen en planten die ze kunnen bestuiven. De hoeveelheid insecten is de afgelopen tien jaar enorm afgenomen door verschillende factoren. Dat betekent ook minder insecten die zorgen voor de bestuiving van planten die ons groenten en fruit geven. Maar er is ook goed nieuws: we kunnen deze diertjes makkelijk helpen door een stukje gazon terug te geven aan de natuur. Bijvoorbeeld door één vierkante meter niet meer te maaien. Dat betekent minder maaien, meer tijd om te genieten op een terras met veel leven in de tuin.
Ambassadeur Dieter Coppens: "Het beste advies is lui tuinieren: kies een stukje tuin uit van minstens 1 vierkante meter en maai het slechts twee keer per jaar (eind juni en eind september). Vul jouw aantal vierkante meters wildere tuin in op de website byebyegazon.be en maak kans op een leuke prijs. Simpel, toch?”
Doe jij ook mee? Geef dan uw vierkante meters in via deze link.
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Pieter Vanhoudtstraat is fietszone
  • Wo 11/03 Taalvoutjes
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Essenhouten salontafel Uitlaat Vespa GTS 300 supersp
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Laat jij het gras ook staan?
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie