Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Leefbaar Tervant stapt uit diepvries

Maandag 21 december 2015
Leefbaar Tervant stapt uit diepvries - Beringen
De actiegroep Leefbaar Tervant die het dossier van de verbrandingsoven van Bionerga op de voet volgt, stapt uit de diepvries nadat het dossier een tijdje 'on hold' stond.
Bionerga heeft nog altijd de intentie om een oven te bouwen in Beringen. Ze hebben daarvoor een terrein gekocht naast Borealis. Het bedrijf rekent ook op subsidies van Vlaanderen om het project te realiseren. Bovendien is Borealis vragende partij om de warmte die de biomassacentrale levert over te nemen van Bionerga.
Leefbaar Tervant blijft actie voeren tegen. Er is nog altijd een dossier lopende bij de minister van leefmilieu Schauvliege. Ze willen tot bij de Raad van State gaan om de oven tegen te gaan.
Peter Houdmeyers van Leefbaar Tervant is kordaat: we blijven zeker actie voeren, we hebben niet stilgezeten de laatste tijd. Er is nu sprake van een nieuw soort oven en dat betekent dat er een nieuwe milieuvergunning moet aangevraagd worden".
Gisteren werd een ludieke foto gemaakt waarbij een aantal leden uit een diepvries stappen.
"We vernamen verder dat Bionerga nog steeds lobbyt voor het bekomen van groene subsidiëring van hun ovenproject omdat ze stroom/stoom zullen fabriceren. Men profileert zich als een opwekker van groene energie, terwijl het nuttig gebruiken van de opgewekte warmte louter een wettelijke verplichting is volgens het Vlarem. Hun core business is afvalverbranding, niet meer en niet minder. En is het in deze tijden nog verantwoord om zogenaamde groene subsidies te geven aan dergelijke grijze bedrijven?", vraag Peter zich tot slot af.
2016 zal nog een warm jaar worden in Tervant.







Recentste nieuws Beringen
  • Za 20/12 De geur van...
  • Za 20/12 Molleke - 20 december '25
  • Za 20/12 Beringen - Kerstmisstraat
  • Vr 19/12 Beringen - Geveldragers gestolen in Ensbergen
  • Vr 19/12 Meer dan 120.000 zorgvolmachten

Kalender Beringen

Zaterdag
20
December

Radio Guga: Ondersteboven

Radio Guga: OnderstebovenVandaag Zet je schrap voor een verrassende avond, want Radio Guga is terug! In de theatershow (…)
Zaterdag
20
December

Levende Bibliotheek in de Bib van Berin

Levende Bibliotheek in de Bib van BerinVandaag Een boek lezen is boeiend, maar een écht levensverhaal horen recht uit de mond van (…)
Zaterdag
20
December

Art Lutgart: Els van der Leede

Art Lutgart: Els van der LeedeVandaag Els van der Leede creëert strak, decoratief en functioneel werk in steengoedklei (…)
Zaterdag
20
December

Koersel Kerst

Koersel KerstVandaag Op zaterdag 20 en zondag 21 december verandert het centrum van Koersel in een (…)
Zaterdag
20
December

Kerstconcert

KerstconcertVandaag Kerstconcert 'Onder Ons Koersel' Treden op : Percussionata Koninklijke (…)
Zaterdag
20
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Trekkingfiets Eetkamer tafel
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Leefbaar Tervant stapt uit diepvries
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie