Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Leerlingen Picard via Erasmus+ naar Nederland

Maandag 1 april 2024
Leerlingen Picard via Erasmus+ naar Nederland - Beringen
In de Picardschool in Stal hebben ze maandenlang gewerkt en uitgekeken naar de allereerste Erasmusuitwisseling met het vierde leerjaar. Dit in het kader van hun nieuwe Erasmus + project dat eerder dit schooljaar van start ging. Het doel was een unieke kans creëren voor elk kind om zich te ontplooien tot echte wereldburgers en dit 5 dagen lang met al hun vrienden, juffen en meester. Op maandag 25 maart 2024 stonden alle kinderen klaar met hun koffers om het avontuur naar Nederland te starten. Met een traan, een lach en wat gezonde spanning vertrokken ze met de bus naar De Zuidvliet in Kortgene.
Deze basisschool in Zeeland ging de uitdaging aan om een groep van 45 kinderen gedurende een lesweek te ontvangen. Het thema dat centraal stond in de samenwerking was ‘Plastic Soup’ en de invloed hiervan op het leven in onze Noordzee. Zo werden er opruimacties op poten gezet op het strand en werden er alternatieven voor het gebruik van plastic gezocht. Natuurlijk kwamen er nog heel wat meer vaardigheden aan bod tijdens deze week. Zo leerden ze heel wat nieuwe kinderen kennen en werden er vele kennismakingsspelletjes gespeeld. Er werd gezongen, gespeeld en misschien zelfs blijvende vriendschappen gesloten. Hun sociale vaardigheden werden getest, grenzen werden verlegd en persoonlijke groeimomenten werden een feit.
Naast alle schoolse activiteiten beleefden de kinderen van de Picardschool een echt sprookje. Zo sliepen ze die week in een groot kasteel “Stay Okay Westhove” in Domburg dat omgeven wordt door natuurlijke bossen en het strand op 400 m loopafstand. Ook cultuur en sport kon niet ontbreken aan dit avontuur. Ze bezochten de stad Middelburg en de Deltawerken Neeltje Jans. Ze gingen ook een namiddagje subtropisch zwemmen en jumpen in Bounce Valley.
Via hun blog en instagrampagina konden alle ouders en de volledige schoolomgeving de belevenissen van het vierde leerjaar tot op de voet volgen.
Het was een avontuur om nooit te vergeten! (Jean Beerten)
Leerlingen Picard via Erasmus+ naar NederlandLeerlingen Picard via Erasmus+ naar Nederland
Recentste nieuws Beringen
  • Di 11/11 Beringen - Hans Vanwijn gekwetst, nationale ploeg on hold
  • Di 11/11 Beringen - Wapenstilstand in Beverlo
  • Di 11/11 Beringen - Wapenstilstand in Paal
  • Di 11/11 Aan AI ...
  • Di 11/11 Beringen - Vrijwillikgerskorps 'Samen sterk voor onze Stad'

Kalender Beringen

Woensdag
12
November

G-voetbalwedstrijd

G-voetbalwedstrijdMorgen Woensdag 12/11 G-voetbalwedstrijd tussen D.Fufo-Beringen A - Waterloos-Voorshoven Vv B. De (…)
Donderdag
13
November

Ludmila Worobec – Witek & Artur Jaron

Ludmila Worobec – Witek & Artur JaronLudmila Worobec – Witek en Artur Jaron vormen al jarenlang een duo. Ze concerteerden samen (…)
Donderdag
13
November

DIGIPUNT in WZC Corsala

DIGIPUNT in WZC CorsalaHeb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
29/09
Voor: michel en annette meykens

proficiat michel en annette,van yvo en nadia

yvo,nadia kenis-reynders
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
2 stereo boxen Toetsenbord
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Hartverwarmende herfstactie
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Leerlingen Picard via Erasmus+ naar Nederland
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie