Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

LEGO Education en Innovation studio in Beringen

Zondag 24 januari 2016
LEGO Education en Innovation studio in Beringen - Beringen
Vrijdag heeft het Spectrum College VTI Beringen een Lego Education certificaat ontvangen uit handen van gedeputeerde van onderwijs Jean-Paul Peuskens en Gery Jones, regio-manager van LEGO. De school zal ook een Lego Education en Innovation Studio inrichten, goed voor een investering van 16.000 euro. In totaal zijn er 26 Limburgse scholen die zich engageren om een aantal basisscholen professioneel te ondersteunen in het kader van het Lego Education-project.
"Doel van het project is om jongeren van in de basisschool hun talent voor techniek, maar ook voor het zelf ontwerpen en probleemoplossend denken te helpen ontdekken en ontwikkelen. Zo kiezen zij bij de overgang naar het secundair onderwijs sneller voor een STEM-opleiding binnen het technisch of algemeen secundair onderwijs. Dat is belangrijk omdat in onze kennismaatschappij techniek en technologie steeds belangrijker worden zowel in het privé-leven als op de werkvloer”, zegt gedeputeerde van onderwijs Jean-Paul Peuskens.
Directeur Carlo Clerx van Spectrum college VTI Beringen is enthousiast. "Dit certificaat is het resultaat van een project dat momenteel loopt om de lagere scholen van onze regio te helpen met wetenschappelijk onderbouwd technisch technologische vorming. Lego-materiaal via een bussysteem gekoppeld aan een laptop".
Het provinciebestuur investeert een miljoen euro in techniekcoaches en uitleenmateriaal dat naar alle lagere scholen van gans Limburg gaat in meer dan 300 basisscholen dit over een periode van 3 jaar.
Voor LEGO is dit een wereldprimeur. Er is geen enkel land in de wereld waar een regio zoals bij ons in Limburg zo collectief op het LEGO Education en Innovation programma is ingestapt en de handen in elkaar slaan.
"Begin volgende maand vertrekken we bovendien met 26 leden vooral directies van technische scholen en stafmedewerkers van de provincie (dep.onderwijs) naar Denemarken voor een werkbezoek aan LEGO", vertelt Carlo Clerx nog.
In Beringen komt vanaf het najaar een volledige LEGO Education en Innovation Studio op de nieuwe campus. Dit betreft een investering in uitrusting van om en nabij de 16.000 euro. Ook het regionale bedrijfsleven van Beringen via de Ondernemersclub van Beringen wil hierin participeren.
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Pieter Vanhoudtstraat is fietszone
  • Wo 11/03 Taalvoutjes
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Auto , aangepast voor rolstoel verv 2 stereo boxen
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » LEGO Education en Innovation studio in Beringen
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie