Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Lijn Mol-Hasselt wordt gemoderniseerd

Donderdag 21 maart 2019
Lijn Mol-Hasselt wordt gemoderniseerd - Beringen
Vandaag hebben federaal minister van Mobiliteit François Bellot, Vlaams minister van Mobiliteit Ben Weyts, gouverneur Herman Reynders, burgemeester Wouter Beke, tal van Limburgse en Kempense politici en Infrabel CEO Luc Lallemand het startschot gegeven voor de elektrificatie-werken op de spoorlijn Mol – Hasselt. De 38 km lange spoorlijn wordt volledig geëlektrificeerd zodat NMBS er vanaf eind 2022 elektrische treinen kan laten rijden. Het is een belangrijke investering in de mobiliteit voor zowel de Kempen als Limburg en meteen de laatste stap om het Limburgs spoorwegnet (de reizigerslijnen) volledig te elektrificeren. De eerste werken op het terrein omvatten de inrichting van de bestaande werfinstallatie in Zolder, het maken van proefsleuven voor kabels en leidingen, en het plaatsen van de bovenleidingspalen. De aannemer voor deze werken, die op het baanvak Balen-Leopoldsburg-Beverlo zullen starten en gefaseerd zullen verlopen, is de Tijdelijke Handelsvennootschap BAM TRACK – BAM INFRA RAIL.
In totaal moeten er 1.250 nieuwe bovenleidingspalen worden geplaatst en zal er 1.400 ton staal voor de bovenleidingsconstructies worden gebruikt. Op het traject van de spoorlijn 15 moet er 58 km aan bovenleiding geïnstalleerd worden: 38 km spoor tussen Mol tot de spoorvertakking Zonhoven waarvan 10 km dubbelspoor tussen Beverlo en Zolder, een bijspoor in Leopoldsburg en ook enkele bundelsporen in Mol. Hiervoor moet er ruim 300 km aan nieuwe kabels en draden voor de bovenleiding worden uitgerold. Daarnaast zijn er voor de elektrificatie ook andere infrastructuurwerken nodig zoals de verhoging van 4 bruggen (de bruggen Stationsstraat, Zandstraat en Koerselsesteenweg in Beringen en de brug ‘recreatief fietspad’ in Zolder) en aanpassingen aan de leuningen van 5 andere bruggen. Infrabel maakt van deze werken ook gebruik om de brug over het kanaal Dessel-Kwaadmechelen grondig te renoveren en verschillende wissels in het station Mol te vernieuwen. In het kader van de verhoging van de brug over het Albertkanaal in Kuringen zullen er ook spoorwerken gebeuren. Als gevolg van de elektrificatiewerken op spoorlijn 15 zal er geen hinder zijn voor het reizigersverkeer met uitzondering van een aantal (nog te bepalen) werkweekends, maar dan zal NMBS steeds voor een alternatief voor de reizigers zorgen.
Recentste nieuws Beringen
  • Vr 19/12 Beringen - 7 Beringenaren delen hun levensverhaal
  • Vr 19/12 “Zonder Jumpstarters was het onmogelijk geweest”
  • Do 18/12 Rusthuiskamer kost gemiddeld 72,40 euro
  • Do 18/12 Beringen - François Husson overleden
  • Do 18/12 Beringen - Valentina Mattheuwsen overleden

Kalender Beringen

Vrijdag
19
December

DIGIPUNT in de kringloopwinkel

DIGIPUNT in de kringloopwinkelVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
19
December

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
19
December

Art Lutgart: Els van der Leede

Art Lutgart: Els van der LeedeVandaag Els van der Leede creëert strak, decoratief en functioneel werk in steengoedklei en porselein. Elk (…)
Vrijdag
19
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Vrijdag
19
December

Kerstmarkt de Klitsberg

Kerstmarkt de KlitsbergVandaag Kom helemaal in de kerstsfeer op onze gezellige kerstmarkt! Geniet van: - vers gebakken (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Warme winterjas van Taifun Winter donsdeken
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Lijn Mol-Hasselt wordt gemoderniseerd
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie