Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Markt krijgt terug perroen

Maandag 1 februari 2021
Markt krijgt terug perroen - Beringen
Samen met de bouw van het nieuwe stadhuis en de ontwikkeling van de collegesite legt Stad Beringen ook het marktplein opnieuw aan. Bij deze heraanleg krijgt het erfgoed de aandacht die het verdient. Zo wordt oorlogsmonument gerestaureerd en krijgt de stad terug een perroen, een symbool voor haar verkregen stadsrechten.
“Een perroen, een zuil met daarop een pijnappel en een kruis, vind je terug in de zogenaamde ‘Bonnes Villes’ of ‘Goede Steden’. Deze steden behoorden tot het vroegere Prinsbisdom Luik en hadden een zekere vorm van vrijheid, autonomie en gerechtigheid en mochten bijvoorbeeld een stadsomwalling bouwen. Een perroen staat symbool voor deze stadsvrijheden. Het lag vaak centraal op het marktplein en was de locatie voor officiële bekendmakingen en afkondigingen van nieuwe wetten. Er waren 10 Loonse ‘Goede Steden’, waaronder Beringen, met elk een perroen", zegt schepen van erfgoed An Moons.
Het oorlogsmonument op de Markt aan de Sint-Pietersbandenkerk is opgericht in 1923 om de gesneuvelden van de Eerste Wereldoorlog te herdenken. Het monument, dat in 2014 werd beschermd, bestaat uit een sokkel en een soldaat in wapenuitrusting. Bij de heraanleg van de site wordt het hardstenen monument verplaatst naar een nieuw park tegen het koor van de kerk. Op deze nieuwe locatie is er ook meer ruimte rond het monument voor herdenkingsplechtigheden. Voor de verplaatsing van het maar liefst 7 ton wegende monument is een demontage nodig.
“Als stadsbestuur willen we van deze gelegenheid gebruikmaken om het monument ook te reinigen en te restaureren. Na de demontage brengen we het tijdelijk onder in de stedelijke werkplaatsen waar een gespecialiseerde firma de restauratie zal uitvoeren. De werken starten in februari en duren ongeveer een half jaar”, licht schepen van openbare werken Jean Vanhees toe.
Verder wordt er op de Markt ook aanvullende erfgoedduiding voorzien met de historische betekenis van de Markt en de omliggende gebouwen, om zo de boeiende geschiedenis van Beringen met een breed publiek te delen.
Recentste nieuws Beringen
  • Vr 16/01 Beringen - Arbeider gewond bij gaslek
  • Vr 16/01 Beringen - Petra Vuegen overleden
  • Vr 16/01 Beringen - Jeanne Nulens overleden
  • Vr 16/01 Weer recordjaar voor speedpedelecs
  • Vr 16/01 Beringen - Chrysostomos afgelast na vandalisme

Kalender Beringen

Vrijdag
16
Januari

Tot de dood ons scheidt

Tot de dood ons scheidtVandaag Met TOT DE DOOD ONS SCHEIDT wordt de lijn van POUPEHAN doorgetrokken. Heerlijke humor in een frisse (…)
Vrijdag
16
Januari

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
16
Januari

DIGIPUNT in de kringloopwinkel

DIGIPUNT in de kringloopwinkelVandaag Geannuleeerd wegens sluiting Kringloopwinkel op 16 januari!
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Trekkingfiets Donsjas - Merk Armani - Maat 38
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Trouwring verloren bij schaatsbaan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Markt krijgt terug perroen
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie