Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Meer en meer files rond Beringen

Zaterdag 1 april 2017
Meer en meer files rond Beringen - Beringen
Misschien stond je gisterenavond ook weer stil op weg naar huis. De files tussen Tessenderlo en Beringen zijn dagelijkse kost geworden. Dat stelt ook VOKA Limburg.
"De afgelopen maand was een rampmaand voor de mobiliteit in onze provincie. Het waren allemaal losstaande berichten, maar Voka – Kamer van Koophandel bundelde ze, en legde ze langs de laatste studie van het Vlaams Verkeerscentrum ‘Verkeersindicatoren – Snelwegen Vlaanderen – 2016’ . Daarbij kwamen we tot een ontluisterende conclusie", vertelt Johan Grauwels van VOKA.
De analyse van het Vlaams Verkeerscentrum rond de Vlaamse snelwegen is niet mals: "Snelwegen met een beperkt aantal rijstroken vertonen een slechtere evolutie op vlak van hun verzadigingsgraad. De E313 Ranst-Lummen en de E314 worden hier expliciet benoemd. In 2016 is slechts één nieuwe structurele file ontstaan, en dat is op de E313 tussen Tessenderlo en Lummen, richting Luik. Waar er in 2014 enkel vertraging werd opgelopen door een eventueel ongeval, bedraagt de gemiddelde fileduur er in 2016 op werkdagen maar liefst 60 minuten! Ten opzichte van 2012 ligt de filezwaarte op de E313 richting Luik tijdens de avondspits 154% (!) hoger in 2016. Dat kan tellen", lezen we op de website van VOKA Limburg.
"En de voorgestelde spitsstroken blijken ook niet de mirakeloplossing op lange termijn te zijn. De studie toont immers aan dat spitsstroken een significante daling in verzadigingsgraad met zich meebrengen, maar dat deze verzadiging in de daaropvolgende jaren geleidelijk aan terug groeit. Een doekje voor het bloeden dus, maar geen structurele oplossing. Bovendien zien we een zeer hoge verzadigingsgraad (meer dan 10%) nabij het knooppunt in Lummen, en dit op beide snelwegen", zegt Grauwels nog.
Johann Leten, gedelegeerd bestuurder Voka – Kamer van Koophandel Limburg: “Deze analyse op zich is al ontnuchterend. Over de autostrades kunnen we vanuit Limburg geen kant meer uit. Het is niet voor niets dat we samen met de sociale partners verenigd in SERR Limburg, al jaren ijveren voor een verbreding van de E313 en de E314. Maar ook het Limburgs openbaar vervoer deelt zwaar in de klappen. Wanneer we kijken naar de recente berichtgeving van De Lijn, Infrabel, de NMBS en de financiering van de Antwerpse Oosterweel, dan kunnen we alleen maar spreken over een cascade aan nefaste mobiliteitsbeslissingen voor onze provincie.”
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent
  • Wo 11/03 Meer drugslabo’s ontdekt, minder dumpingen
  • Wo 11/03 40ste editie van Looise stratenloop

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Horman garagepoort Auto , aangepast voor rolstoel verv
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Meer en meer files rond Beringen
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie