Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Meer inclusief onderwijs voor VIBO Sint-Barbara

Dinsdag 28 juni 2022
Meer inclusief onderwijs voor VIBO Sint-Barbara - Beringen
Vlaams minister van Onderwijs Ben Weyts trekt 45 miljoen euro uit voor extra plaatsen in het buitengewoon onderwijs, dat maakte hij gisteren bekend. De directie van VIBO Sint-Barbara in Beringen is erg verheugd met deze middelen, goed voor 3.3 miljoen euro en 80 nieuwe plaatsen
“Aangezien we momenteel met een enorm capaciteitstekort te maken hebben en veel jongeren moeten weigeren, zijn deze middelen extra welkom. Ze zullen ons in de nabije toekomst helpen bij de oprichting van een gebouw waar we de nadruk willen leggen op inclusief onderwijs", zegt directeur Bas Vanspauwen.
VIBO Sint-Barbara is van plan om de capaciteitsmiddelen specifiek in te zetten voor leerlingen die Opleidingsvorm 4 (OV4) volgen op de campus van het Spectrumcollege in Beringen.
“In OV4 onderwijzen we jongeren met een emotionele- of gedragsstoornis, en het autismespectrumstoornis. De klassen zijn al lange tijd verspreid over de volledige campus van het Spectrumcollege in Beringen centrum. Door ons capaciteitsproject ook hier te realiseren, kiezen we samen met het gewoon onderwijs radicaal voor de inclusiegedachte”, zegt Vanspauwen.
De bedoeling is dat zowel de leerlingen van het gewoon onderwijs als de leerlingen van OV4 les krijgen in een nieuw ingericht gebouw op de locatie van Spectrumcollege Campus Beringen.
“Hoewel onze leerlingen grotendeels in aparte klassen zullen zitten, is het de bedoeling om samen met de collega’s van het gewoon onderwijs projectmatig te zoeken naar inclusiekansen voor iedereen. We werken samen waar het kan, apart waar nodig.”
De oprichting van het gebouw dat VIBO Sint-Barbara voor ogen heeft, zal voor 60% gesubsidieerd worden. De komende periode wordt het nog een uitdaging om het niet-gesubsidieerde deel van 40% zelf bij elkaar te krijgen. Directeur Bas Vanspauwen benadrukt tot slot dat het onderwijsproject alleen maar mogelijk is dankzij een krachtige samenwerking tussen het gewoon en buitengewoon onderwijs.
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent
  • Wo 11/03 Meer drugslabo’s ontdekt, minder dumpingen
  • Wo 11/03 40ste editie van Looise stratenloop

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Vintage Tafel en zes stoelen. Trekkingfiets
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Meer inclusief onderwijs voor VIBO Sint-Barbara
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie