Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Meer wilde bloemen langs akkers en velden

Maandag 8 juli 2019
Meer wilde bloemen langs akkers en velden - Beringen
Wie deze zomer wandelt of fiets langs akkers en velden heeft ongetwijfeld al gemerkt dat er dit jaar opvallend veel stroken zijn aangelegd met wilde bloemen. Haast alle landbouwers in Beringen hebben zo'n strook aangelegd. En dat is goed om verschillende redenen: ze zijn een paradijs voor de bijtjes maar ook goed tegen erosie. Bovendien is het nog eens heel mooi voor de wandelaars of fietsers. Langs beken is er sinds 2017 een verplichte teeltvrije zone van 1 meter. Maar we zien het ook elders. Het is de Vlaamse Landmaatschappij die boeren probeert te overtuigen om die stroken aan te leggen. Ook de Regionale Landschappen in Limburg werken actief mee via het project Limburg Zaait. De filterende werking van de kruidenvegetatie houdt de afspoelende bodemdeeltjes en middelen tegen, zodat ze niet in de oppervlaktewaterlichamen terechtkomen. Bovendien is het ook zeer mooi en verhoogt het de aantrekkelijkheid van het platteland voor fietsers en wandelaars. Bovendien zijn de kruidenstroken nog eens goed voor veel dieren zoals insecten, muizen, vogels, amfibieën en reptielen. Voor de bijen is het dan weer een echt festijn. Veel stroken zijn immers aangelegd met Phacelia, ook gekend als bijenbrood.
"Bloemenstroken zorgen na drie jaar voor een verdubbeling van het aantal wilde bijen dat op en rond de akker vliegt. Hierdoor stijgt het aantal vruchten met 10% en neemt ook het gewicht van de vruchten met 25% toe. Resultaat: de winst die geboekt wordt overtreft al na vier jaar tijd de kost voor de aanleg en het onderhoud van de bloemenstrook. 84% van de 264 landbouwgewassen in Europa zijn afhankelijk van bijen. Daarmee hebben bijen een belangrijke rol te vervullen in de voedselproductie: de economische waarde van bijen op Europese schaal wordt geschat op 22 miljard euro, wat overeenkomt met 10% van de totale productiewaarde van de landbouw", zegt Natuurpunt nog.
Meer wilde bloemen langs akkers en veldenMeer wilde bloemen langs akkers en veldenMeer wilde bloemen langs akkers en veldenMeer wilde bloemen langs akkers en velden
Recentste nieuws Beringen
  • Do 18/12 Rusthuiskamer kost gemiddeld 72,40 euro
  • Do 18/12 Beringen - François Husson overleden
  • Do 18/12 Beringen - Valentina Mattheuwsen overleden
  • Do 18/12 Beringen - Moslims en christenen vieren samen kerst
  • Do 18/12 Beringen - Vrachtwagen in brand gestoken

Kalender Beringen

Donderdag
18
December

Ode aan de verwondering

Ode aan de verwonderingVandaag Caroline Pauwels schreef een prachtige ode aan de verwondering. Een pleidooi om je zintuigen open (…)
Donderdag
18
December

DIGIPUNT in WZC Corsala

DIGIPUNT in WZC CorsalaVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het (…)
Donderdag
18
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Essenhouten salontafel Cd's naar keuze
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Meer wilde bloemen langs akkers en velden
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie