Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Natuurpunt telt eitjes van zeldzaam vlindertje

Maandag 13 augustus 2018
Natuurpunt telt eitjes van zeldzaam vlindertje - Beringen
In de Vallei van de Zwarte Beek hebben verschillende vrijwilligers van Natuurpunt Beringen deelgenomen aan de jaarlijkse telling van de eitjes van het zeldzame vlindertje, het Gentiaanblauwtje. Waarom dit vlindertje zo zeldzaam is, wordt duidelijk als je de complexe levenscyclus ervan even bekijkt : het vrouwtje zet haar eitjes maar af op één bepaald plantje, het Klokjesgentiaan, dat op zich ook zeldzaam is. Nadat het rupsje uit het eitje is gekropen en enige weken binnen in de bloem verbleven heeft, laat het zich op de grond vallen. Daar wordt het, in gunstige omstandigheden, door een bepaalde mierensoort "geadopteerd" en naar het mierennest gebracht. Het wordt er door de mieren gevoed tot de volgende zomer. Zodra het een vlinder wordt, moet hij zo snel mogelijk het mierennest verlaten, want vanaf dan wordt hij door de mieren als een indringer beschouwd. Als hij niet vlug genoeg buiten is geraakt, dan vallen de mieren hem aan en overleeft hij het niet. De grootste populatie in Vlaanderen van het Gentiaanblauwtje komt voor in de Vallei van de Zwarte Beek in Koersel. De eitjes, slechts een speldenknop groot, worden er elk jaar geteld en de resultaten worden nauwlettend opgevolgd door de vlinderexperts van Natuurpunt Studie. De telling is een tijdrovende en een intensieve bezigheid op niet altijd de meest makkelijk begaanbare terreinen. Toch wil Natuurpunt Beringen de tellingen verder zetten omdat het resultaat heel belangrijk is voor het aansturen van het beheer van de biotoop. Want het wegvallen van één van de schakels in de cyclus kan fataal zijn voor de ganse populatie.
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent
  • Wo 11/03 Meer drugslabo’s ontdekt, minder dumpingen
  • Wo 11/03 40ste editie van Looise stratenloop

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Cd's naar keuze Eetkamer tafel
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Natuurpunt telt eitjes van zeldzaam vlindertje
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie