Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Natuurspeurdertjes in actie

Maandag 20 april 2015
Natuurspeurdertjes in actie - Beringen
Op avontuur in de natuur voor kinderen van 5 tot 7 jaar, met als thema kikkers en andere waterdiertjes, dat was zondag het thema voor een nieuwe activiteit van Natuurpunt Beringen. Voor 12 speurdertjes tussen 5 en 7 jaar werd aan natuurcentrum De Watersnip in Koersel het startschot gegeven door twee ervaren gidsen, Lea Vaes en Anne-Marie Horten. Naast de natuurspeurdertjes was de JNM (Jeugdbond voor Natuur en Milieu) van 7 tot 25 jaar ook aanwezig met 7 leden. Na een korte inleiding vertrokken de allerkleinste voor een wandeling van ongeveer 1 km met onderweg een spelletje. Zo werden ze spelenderwijze met de natuur betrokken. Ieder kindje had een bordje met hun naam om, met daaronder een kleefstrook waar ze alles konden plakken wat ze tegen kwamen in de natuur zoals bloemen, takjes denappels en dergelijke. Op het einde van de wandeling mochten de kleintjes met een schepnetje in de waterpoel kikkervisjes vangen wat hen erg goed lukte. Meer dan 100 stuks werden tijdenlijk in een waterbakje gezet. Tijdens het vissen van de kleintjes waren de JNM leden bezig met het maken van bijen hotels, van oude bloempotten en riet stengels, hierin kan een grote groep insecten zoals solitaire bijen en wespen hun eitjes verstoppen voor de vijanden. Na een koekje en een drankje werd er nog geknutseld en zo eindigde de geslaagde speurtocht. (Jean Beerten)
Natuurspeurdertjes in actieNatuurspeurdertjes in actieNatuurspeurdertjes in actie
Recentste nieuws Beringen
  • Vr 19/12 Beringen - 7 Beringenaren delen hun levensverhaal
  • Vr 19/12 “Zonder Jumpstarters was het onmogelijk geweest”
  • Do 18/12 Rusthuiskamer kost gemiddeld 72,40 euro
  • Do 18/12 Beringen - François Husson overleden
  • Do 18/12 Beringen - Valentina Mattheuwsen overleden

Kalender Beringen

Vrijdag
19
December

DIGIPUNT in de kringloopwinkel

DIGIPUNT in de kringloopwinkelVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
19
December

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
19
December

Art Lutgart: Els van der Leede

Art Lutgart: Els van der LeedeVandaag Els van der Leede creëert strak, decoratief en functioneel werk in steengoedklei en porselein. Elk (…)
Vrijdag
19
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Vrijdag
19
December

Kerstmarkt de Klitsberg

Kerstmarkt de KlitsbergVandaag Kom helemaal in de kerstsfeer op onze gezellige kerstmarkt! Geniet van: - vers gebakken (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Mandoline snijmachine Trekkingfiets
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Natuurspeurdertjes in actie
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie