Afgelopen weekend heeft de politie van Beringen/Ham/Tessenderlo opnieuw gerichte snelheidscontroles uitgevoerd langs verschillende wegen in de regio. De controles vonden plaats op de Koolmijnlaan en de Kasteletsingel in Beringen, de Industrieweg en de Sparrenweg in Tessenderlo-Ham. Hierbij werden maar liefst acht rijbewijzen onmiddellijk ingetrokken, vanwege te hoge snelheden en onveilige rijgedragingen.
Zo werd op de Industrieweg in Tessenderlo-Ham een bestuurder geflitst die met
126 km/u reed, terwijl de toegestane snelheid 70 km/u was. Het rijbewijs van deze bestuurder werd voor 15 dagen ingetrokken. Op de Kasteletsingel in Beringen werd een bestuurder betrapt op een snelheid van 120 km/u, eveneens boven de toegestane limiet van 70 km/u en ook hier werd het rijbewijs voor 15 dagen ingetrokken.
Op de Kasteletsingel-Zuid in Beringen werden nog twee voertuigen geflitst die eerst samen reden met een snelheid van 135 km/u, waarna ze uiteindelijk een snelheid van 138 km/u bereikten. Beide bestuurders kregen een onmiddellijke intrekking van hun rijbewijs voor 15 dagen en hun voertuigen werden bestuurlijk in beslag genomen.
Verder werd op de Sparrenweg in Tessenderlo-Ham een bestuurder geflitst op 116 km/u, en na enige tijd werd het voertuig achterhaald met een snelheid van 129 km/u, wat leidde tot de intrekking van het rijbewijs voor 15 dagen. Een andere bestuurder op de Industrieweg in Tessenderlo-Ham reed snelheden van 137 km/u en 126 km/u, waarbij de toegestane snelheid opnieuw 70 km/u was. Ook deze bestuurder verloor zijn rijbewijs voor 15 dagen.
Naast deze snelheidsinbreuken werd er nog een ander voertuig gecontroleerd, waarbij werd vastgesteld dat de bestuurder geen veiligheidsgordel droeg, reed zonder rijbewijs en het voertuig niet ingeschreven, niet verzekerd en niet gekeurd was. Het voertuig werd onmiddellijk getakeld.