Dit weekend is het laatste weekend van het jaar dat je de kerk van Beringen-Mijn gratis kan bezoeken. Daarna is het weer wachten op het eerste weekend van april 2027. Veel mensen hebben dankzij de musical MIJN Leven de kerk terug herontdekt. Morgen en zondag is de kerk helemaal toegankelijk om te (her)ontdekken. De mijnkathedraal staat officieel bekend als de Sint-Theodarduskerk. Haar imposante architectuur weerspiegelt de invloed van de mijngeschiedenis in de regio.
De mijnkathedraal werd gebouwd in het midden van de 20ste eeuw (architect Henri Lacoste tussen 1939 en 1943). Qua stijl weerspiegelt ze zowel neogotische als neoromaanse elementen.
Het was een kerk voor de mijnwerkers en hun families tijdens de hoogtijdagen van de steenkoolindustrie in Limburg. Tegenwoordig is de mijnkathedraal niet alleen een religieuze plek, maar staat ze als cultureel erfgoed symbool voor haar arbeidersgemeenschap en de mijnbouwactiviteiten. Ze herinnert de bezoeker aan het industriële verleden van Beringen-Mijn en de toewijding van de lokale bevolking.
Praktisch:
De kerk is toegankelijk van 13u tot 17u en vrijwilligers geven graag een woordje uitleg of een kleine rondleiding.