Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Opleiding bouw in Beringen in de lift

Donderdag 1 september 2022
Opleiding bouw in Beringen in de lift - Beringen
Het is in de bouw krabben en bijten om personeel te vinden. 2 op 3 werkgevers heeft openstaande vacatures, maar ze vinden geen of onvoldoende geschikt personeel. Afgelopen schooljaar daalde het aantal leerlingen in de derde graad van het bouwonderwijs met 2,4%, becijferde de Bouwunie. “Dat lijkt niet veel, maar het aantal is al enkele jaren lang in vrije val. Wat natuurlijk gevolgen heeft voor de arbeidsmarkt, want het zijn de derdejaars die zou moeten doorstromen. Om echt goed te zijn, hebben we jaarlijks 20.000 extra mensen nodig. Met een alsmaar dalende instroom van jongeren, is dat zelfs nog meer dan een utopie”, zegt Bouwunie Limburg.
Ondanks de neerwaartse tendens van bouwopleidingen weet het Spectrumcollege Beringen zich hierin sterk te houden. De bouwafdeling behaalt zelfs voor het komende schooljaar inschrijvingsaantallen die lange tijd ondenkbaar waren. Zo starten in september respectievelijk 18 leerlingen in het 3 jaar bouw (A-finaliteit) en 14 leerlingen in het derde jaar Bouwwetenschappen (D-finaliteit). Ook in de hogere klassen nemen de leerlingenaantallen toe. Bouwwetenschappen weet ondertussen zelfs het mannelijke imago van de sector te doorprikken. Zo zitten er bij de startende leerlingen 4 meisjes. Dat brengt het totaal op 9 meisjes in de richting Bouwwetenschappen.
"Het oude en stoffige imago van ‘de bouwvakker’ moet doorbroken worden. Niet enkel leerlingen maar ook ouders zitten nog al teveel met dit beeld in hun hoofd. De campagne van de sector helpt dit tegen te gaan maar is alleen niet voldoende. Ook scholen en bedrijven spelen hierin een belangrijke rol. De bouwsector is groots en staat bol van wetenschappen. Het is aan ons om dit te tonen. In de doorstroom finaliteit spreekt dat leerlingen vaak meer aan dan bakstenen en een set plannen. Wat de A-finaliteit betreft zijn samenwerkingen met bedrijven erg belangrijk. Duaal leren is daar een voorbeeld van maar ook werkplekleren kan het voltijds onderwijs verder helpen. Onze bouwafdeling heeft het geluk al jaren een goede verstandhouding te kunnen onderhouden rond het werkplekleren met AVL, een bedrijf in de omgeving van de school. Dit trekt nieuwe leerlingen vaak over de streep om voor ons te kiezen", zegt directeur Erik Vranken. (foto archief)
Recentste nieuws Beringen
  • Za 10/01 Beringen - Stichtingsvergadering Beringen FC
  • Za 10/01 Beringen - Eerste medailles uitgereikt
  • Za 10/01 18 procent Limburgers laaggeletterd
  • Za 10/01 Beringen - Winters weekend
  • Za 10/01 Tien procent hernieuwbare energie

Kalender Beringen

Zaterdag
10
Januari

Art Lutgart: Roger Steegmans

Art Lutgart: Roger SteegmansVandaag Brandschilderen op glas: 3 - 25 januari 2026. Roger Steegmans toont een selectie van zijn prachtige (…)
Zaterdag
10
Januari

Art Lutgart: Alyssia Reale

Art Lutgart: Alyssia RealeVandaag Alyssia Reale onderzoekt in haar sculpturen hoe consumptieobjecten, vaak speelgoed uit de (…)
Zaterdag
10
Januari

3D in het CC: OPROEP

3D in het CC: OPROEPVandaag Ben je beeldend kunstenaar van Beringen en wil je jouw werk tentoonstellen in de inkomhal (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Eetkamer tafel Mandoline snijmachine
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Freya (kattin)
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Opleiding bouw in Beringen in de lift
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie