Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Oproep tot solidariteit na moord in Gent

Vrijdag 15 augustus 2025
Oproep tot solidariteit na moord in Gent - Beringen
Sara Roncada en Ann-Sofie Vanoverstijns, voorzitters van het Limburgs Steunpunt Lokaal Sociaal Beleid, willen het opnemen voor elke sociaal werker naar aanleiding van de tragische gebeurtenissen in Gent.  Ze zijn naast voorzitters van het BCSD van respectievelijk Genk en Beringen, ook voorzitters van het LSB², het platform van de Limburgse OCMW’s. Ze zijn aangedaan door de gebeurtenissen in Gent waarbij een medewerker van het OCMW op een vreselijke manier het leven liet. Hij deed gewoon zijn job. 
"We vinden het belangrijk om op te roepen tot medeleven en respect. Want dat is wat we nodig hebben: een basis aan respect om onze maatschappelijk werkers hun job te laten uitoefenen. Want dat doen ze. Elke dag. Met passie en met het hart op de juiste plaats.” zegt Sara Roncada, voorzitter van het bijzonder comité sociale dienst in Genk. 
“Burgers worden mondiger en geweld naar hulpverleners neemt toe. Ook dat zien we binnen onze sociale diensten. Hoewel maatschappelijk werkers vaak anderen op de eerste plaats zetten, is het vandaag des te belangrijker om de maatschappelijk werkers voorop te zetten en om ze in alle rust met het nodige respect hun job te kunnen laten uitoefenen.” laat voorzitter van het bijzonder comité sociale dienst in Beringen, Ann-Sofie Vanoverstijns weten. 
Ze verspreidden deze oproep op sociale media en roepen op om de profielfoto’s op sociale media in het zwart-wit te plaatsen. Daarnaast willen ze volgende week een statement maken door zo veel mogelijk zwarte of witte kleren te dragen op het werk. Want de kleur, die is even weg. Op die manier willen ze stilstaan bij de gebeurtenissen. In de eerste plaats voor de geliefden en naasten van onze betreurde collega in Gent. Maar ook voor alle sociaal werkers die elke dag kleur brengen. 

Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Pieter Vanhoudtstraat is fietszone
  • Wo 11/03 Taalvoutjes
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Auto , aangepast voor rolstoel verv Terracotta potten
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Oproep tot solidariteit na moord in Gent
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie