Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Petitie tegen ontruimingen kerkhof

Woensdag 24 november 2021
Petitie tegen ontruimingen kerkhof - Beringen
In Beringen is een petitie gestart tegen de ontgravingen op het kerkhof van Beringen-Centrum. Daar is de laatste dagen veel verontwaardiging ontstaan omdat relatief jonge graven dreigen ontruimd te worden. Grafconcessies in Beringen zijn er voor een periode van dertig jaar. En dat weten veel burgers niet en ze gaan ervan uit dat graven altijd blijven staan. Graven waarvoor geen concessie werd genomen blijven 15 jaar staan. Vaak was het wel zo dat graven langer dan 15 of 30 jaar bleven staan, maar de ruimte op een kerkhof is niet onbeperkt. Daarom gebeuren er regelmatig ontruimingen, dat is van alle tijden.
De Stad Beringen is al een tijdje bezig met het herinrichting van de kerkhoven. Eerder werden al ontgravingen uitgevoerd in Koersel en Beringen-Mijn, maar daar ging het om stukken percelen met relatief oude graven, in Beringen gaat het om graven verspreid over het hele kerkhof en graven die nog niet zou oud zijn. De herinnering aan de dierbaren staat dan nog goed in het geheugen gegrift en is de verontwaardiging begrijpbaar. Het is nu aan de verwanten om een keuze te maken wat er met de graven moet gebeuren. Zo kunnen bepaalde concessies verlengd worden mits betaling, andere graven hebben dan weer geen concessie en hiervoor is dan een herbegraving nodig in een nieuwe concessie. Een aantal graven wordt bewaard als erfgoed.
De oorzaak is dubbel: enerzijds werden de eeuwigdurende concessies afgeschaft, anderzijds worden begraafplaatsen anders ingericht dan vroeger. Vanaf 1971 werden de eeuwigdurende concessies omgezet naar vijftigjarige concessies. In 2021 zijn we 50 jaar later. Dat betekent dat heel wat concessies zullen vervallen en vernieuwd moeten worden. Worden de concessies niet vernieuwd, dan worden de graftekens eigendom van het lokaal bestuur. Het lokaal bestuur wordt vanaf dan verantwoordelijk voor het onderhoud van deze graftekens. Het bestuur kan beslissen om de graven te behouden en te onderhouden of om de grafmonumenten uit te breken. Steeds meer begraafplaatsen worden vergroend en/of omgevormd naar begraafparken, zo ook in Beringen.
De dienst Burgerzaken van de stad wordt momenteel overstelpt met vragen over de herinrichting van de kerkhoven. Schepen Jean Vanhees wijst er nogmaals op dat mensen bij een overlijden duidelijk moeten kiezen voor een concessie of niet en dan ook weten wat de gevolgen ervan zijn. Ook in Beverlo zal het kerkhof heringericht worden, en staan er gelijkaardige infoborden. Later is het kerkhof van Paal nog aan de beurt.
De petitie kan je tekenen via deze link:
Recentste nieuws Beringen
  • Vr 12/12 Beringen - Landbouwer onder tractor beland
  • Vr 12/12 Beringen - Julienne Peeters overleden
  • Vr 12/12 Dit is geen kerstverhaal
  • Vr 12/12 Beringen - Expo en boek over August Put
  • Vr 12/12 Hulpdiensten binnen 12 min. ter plaatse

Kalender Beringen

Vrijdag
12
December

Yannick Noben: Eindejaarsconference 2025

Yannick Noben: Eindejaarsconference 2025Vandaag Yannick is zoals elk jaar in de eindejaarsperiode jouw bondgenoot van de lach en dat zal voor 2025 (…)
Vrijdag
12
December

DIGIPUNT in de kringloopwinkel

DIGIPUNT in de kringloopwinkelVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
12
December

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
12
December

Expo August en Hans Put

Expo August en Hans PutVandaag Expo met werken van August Put en Hans Put en boekvoorstelling August Put in Casino van Beringen. (…)
Vrijdag
12
December

Art Lutgart: Els van der Leede

Art Lutgart: Els van der LeedeVandaag Els van der Leede creëert strak, decoratief en functioneel werk in steengoedklei en porselein. (…)
Vrijdag
12
December

Art Lutgart: Marijke Henkens-Spielereien

Art Lutgart: Marijke Henkens-SpielereienVandaag Marijke Henkens laat zich naast haar handgeschept papier ook verleiden tot speelse (…)
Vrijdag
12
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En (…)
Vrijdag
12
December

Kerst in De Botermijn

Kerst in De BotermijnVandaag Crea Atelier De Botermijn stelt zijn creaties tentoon. Alle producten kunnen (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Cd's naar keuze Toetsenbord
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Petitie tegen ontruimingen kerkhof
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie