Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Pilootproject om Aziatische hoornaar te lokken

Woensdag 1 maart 2023
Pilootproject om Aziatische hoornaar te lokken - Beringen
In Beringen zullen dit voorjaar meer dan 40 vallen de Aziatische hoornaar lokken. De bijenwerkgroep doet zo mee met het pilootproject van de Limburgse Imkersbond dat deze nieuwe, preventieve methode uitprobeert. Spring traps vangen de koningin in de lente zodat die geen nest meer kan bouwen, wat latere overlast voorkomt. De bijenwerkroep verenigt stadspersoneel, imkers en geïnteresseerde burgers die zich willen inzetten voor de bijen. “Omdat de Aziatische hoornaar sinds zijn intrede in Europa onder meer bijen bedreigt en de biodiversiteit sterk onder druk zet, is het belangrijk dat we deze invasieve soort bestrijden”, licht stadsimker en milieuschepen Tijs Lemmens toe.
“Daarom doet de bijenwerkgroep mee met het eerste proefproject in België met selectieve vallen die enkel Aziatische hoornaars vangen. Naast de verkregen vallen zullen we een 40-tal bijkomende vallen monteren om gebiedsdekkend te werk te gaan in Beringen”, legt stadsimker Daniël Vloeberghs verder uit.
Dat de Limburgse Imkersbond dit pilootproject net nu uitrolt, is niet onlogisch. Vanaf maart verlaat de koningin van de Aziatische hoornaar namelijk de winterschuilplaats en bouwt een voorjaarsnest, vaak onder de beschutting van een tuinhuis of carport. Dit nest is kleiner dan het zomernest hoog in de bomen. De koninginnen zoeken op dat moment nog zelf naar voedsel en daar maakt spring trapping gebruik van. De val lokt de koningin immers met een mengsel van suiker, wijn en bier. De alcohol houdt bijen weg en de trechter met opening van 8 mm laat enkel de Aziatische hoornaar door. De Europese hoornaar is iets groter en kan daarom niet in de val. Zo is de val specifiek ontwikkeld om enkel actieve koninginnen van de Aziatische hoornaar te vangen – zonder bijvangst.
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent
  • Wo 11/03 Meer drugslabo’s ontdekt, minder dumpingen
  • Wo 11/03 40ste editie van Looise stratenloop

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Eiken buffet Vintage stoelen tafel. Terracotta potten
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Pilootproject om Aziatische hoornaar te lokken
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie