13 september vindt de 38e editie van Open Monumentendag plaats. Een zondag die volledig in het teken staat van al het moois dat Vlaanderen op erfgoedvlak te bieden heeft: van historische huizen tot industriële sites en ambitieuze restauratieprojecten. Met als centrale thema 'In goede handen' doen er dit jaar liefst 890 locaties mee aan Open Monumentendag. Dat is het hoogste aantal in meer dan 30 jaar. Ook in Beringen valt weer veel te ontdekken!
Stad Beringen en De MuziekOnaut werkten een muzikaal programma uit aan de pastorie van Koersel. De geschiedenis van dit karaktervolle gebouw gaat minstens terug tot de zeventiende eeuw. Zowel de pastorie als de 19de-eeuwse landschapstuin met kerkwegel zijn beschermd als monument. Tijdens Open Monumentendag ontdek je waarom, want deze omgeving vormt het charmante decor van een laagdrempelig, muzikaal programma voor jong en oud.
Sluit aan bij een van de rondleidingen doorheen het park en de oude pastorij. Ontdek de inspirerende, moderne ruimtes die nog volop de sfeer van vroeger ademen. Een verhaal van bewaren én vernieuwen: de oude pastorij is duidelijk in goede handen.
Op het buitenpodium voorziet De MuziekOnaut livemuziek. Aan de bar geniet je van drankjes en gebak. Slaat de verveling toch even toe? Dan kan je heerlijk luisteren, speuren en opdrachten oplossen tijdens het muzikaal zoekspel voor jong en oud.
Bijzonder is de muzikale, interactieve vertelling met rondleiding en ervaar deze topsite via een muzikale tijdreis. Hiervoor moet je wel even op voorhand inschrijven.
Zondag 13 september is er op de site van be-MINE ook de
Mijnhappening. Zo kan je al even gaan kijken bij be-Nature.