Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Ruim 8.000 leerlingen terug naar de schoolbanken

Vrijdag 1 september 2023
Ruim 8.000 leerlingen terug naar de schoolbanken - Beringen
Ruim 8.000 leerlingen gaan vandaag opnieuw naar school in Beringen. Vorig schooljaar telden de Beringse scholen 8.127 leerlingen, waarvan 1.803 kleuters, 3.397 leerlingen lager onderwijs en 2.927 leerlingen secundair onderwijs. Dit is een kleine stijging van 2,3 % t.o.v. schooljaar 2021-2022. Voor dit schooljaar zijn er nog constant wijzigingen in de inschrijvingen dus daar hebben we nog geen definitieve cijfers van. Het gewoon kleuteronderwijs kende sinds 2021-2022 een lichte daling, wat niet verwonderlijk is gezien de lagere geboortecijfers in 2019 en 2020. In het lager onderwijs zien we dan weer wat meer inschrijvingen. Maar vooral in het voltijds gewoon secundair onderwijs en het buitengewoon onderwijs blijft de groei van de voorbije jaren aanhouden. Op basis van de geboortecijfers is het zo dat er voor Beringen tegen 2025 vooral een stijging verwacht wordt in de leeftijdscategorie secundair onderwijs. Om die reden werd er de voorbije jaren al bijkomende infrastructuur gerealiseerd in zowel het Spectrumcollege als A-Maze. Spectrumcollege Beringen heeft al wel wat cijfers verzameld en daar merken ze opnieuw een stijging van het aantal leerlingen. Er werden dit jaar ook 60 extra leerkrachten aangeworven voor campus Beringen en Lummen. 2568 leerlingen schreven zich in bij Spectrumcollege Beringen en 370 bij VIBO Sint-Barbara.
"Ook bij het buitengewoon onderwijs zien we op alle niveaus een stijging van het aantal leerlingen met bijgevolg een hoge druk op de capaciteit. Deze groei illustreert duidelijk de nood aan aangepast onderwijs voor leerlingen met onderwijs- en zorgnoden. De laatste vijf jaar groeide het aantal leerlingen in het buitengewoon onderwijs (alle niveaus samen) in Beringen met 28% van 583 leerlingen in het schooljaar 2018-2019 tot 746 leerlingen in het schooljaar 2022-2023. In die periode kende het buitengewoon kleuteronderwijs zelfs een verdubbeling. De meest geschikte plaats zoeken voor leerlingen met zorgnoden, of dat nu in het gewoon of buitengewoon onderwijs is, is cruciaal. Alle leerlingen moeten zich optimaal kunnen ontwikkelen", vertelt schepen van Onderwijs An Moons.
Vooral de capaciteit voor de B-stroom in het secundair onderwijs voor leerlingen met leervertraging die geen getuigschrift hebben behaald in het basisonderwijs verdient extra aandacht.
"De B-stroom was oorspronkelijk bestemd voor een kleine groep leerlingen met leervertraging. De realiteit is echter anders en in heel Vlaanderen tekent zich een verhoogde druk op de capaciteit voor de B-stroom af. Ook de populatie is veranderd met heel wat kwetsbare leerlingen. Meer capaciteit voor de B-stroom vraagt van de scholen aangepaste infrastructuur en specifieke opleidingen om leerkrachten voor te bereiden. Dit is niet vanzelfsprekend met de huidige omkadering en middelen. Kortom, toch wel een grote zorg voor de scholen maar ook voor ons als lokaal bestuur. We hopen dan ook dat de Vlaamse overheid dit de volgende jaren hoog op de beleidsagenda zal plaatsen. Het is immers belangrijk dat elke leerling zijn of haar talenten kan ontwikkelen binnen de juiste leeromgeving. Zo niet dreigt er een uitstroom van leerlingen zonder diploma en verliezen we vakmensen voor de toekomst. En dit is het laatste dat we willen", zegt An Moons nog.
Ook vroegtijdige schooluitval is in dit kader een aandachtspunt. Hoewel het percentage schooluitval in Beringen in 2020-2021 daalde tot 11,3%, is dit cijfer nog steeds te hoog.
"Daarom startten we vorig jaar samen met de provincie Limburg TALim (Talenten Academie Limburg) om tieners te stimuleren om hun talenten te ontdekken en ontwikkelen en zo schooluitval tegen te gaan. Er mag geen talent verloren gaan", zegt Moons nog.
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent
  • Wo 11/03 Meer drugslabo’s ontdekt, minder dumpingen
  • Wo 11/03 40ste editie van Looise stratenloop

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Vintage Tafel en zes stoelen. Cd's naar keuze
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Ruim 8.000 leerlingen terug naar de schoolbanken
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie