Fred Klee van Gimme Some Music uit Beringen organiseert momenteel de Europese tour van Mississippi Heat. Gisterenavond was de Amerikaanse bluesband te gast in het muzecafé van Zolder. En dat was een optreden die de bezoekers van hun sokken blies. Mississippi Heat is de band van Pierre Lacocque, een topmuzikant met Belgische roots. HIj werd geboren in Israel als kind van Belgische ouders. De familie woonde van 1957 tot 1969 in Brussel. Daarna verhuisde Pierre naar Chicago.
Pierre leerde als kind mondharmonica spelen en dat is tot op heden zijn instrument. Pierre groeide uit tot een virtuoos die naast Toots Thielemans kan staan. Zijn palmares is indrukwekkend. In 1991 kiest hij resoluut voor de muziek en richt Mississippi Heat op. Hij schrijft de teksten en muziek, daarnaast werkt hij telkens met bekende gastmuzikanten. Ondertussen heeft Pierre al 14 cd’s op zijn naam staan. Gisteren stal zangeres Sheryl Youngblood de show. Met haar indrukwekkende stem en presence pakte ze het publiek vanaf de eerste minuut in. Ook gitarist Zach Avery kwam vaak op de voorgrond met zijn schitterend gitaarspel.
Yoshimi Hirata (Bass) en Terrence “T-Man” Williams (Drums) maakten de band compleet.
En Pierre was gisteren jarig en dat maakte het optreden nog een tikkeltje specialer. Verschillende vrienden en familieleden van Pierre in België, waren aanwezig.
Een terechte staande ovatie voor Mississippi Heat, een topoptreden voor de annalen van Mine Blues en Muzecafé.
(Hans Put - foto's Roman Martyka)