Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Stad Beringen in de clinch met toneelgroep Koersel

Dinsdag 3 februari 2015
Stad Beringen in de clinch met toneelgroep Koersel - Beringen
Het stadsbestuur van Beringen reageert vandaag op een bericht van toneelgroep ’t Fonteintje Koersel in verband met de recente renovatie van het podium van de grote zaal van de Feestzaal Cor in Koersel. De uitgevoerde renovatiewerken zouden tot gevolg hebben dat toneelgroep ’t Fonteintje zijn werking niet meer kan ontplooien op deze locatie.
Door het verwijderen van de verlichting, de theaterspots en andere materialen zit de vereniging met extra kosten. En dat is ook zo voor de andere verenigingen die gebruik maken van de zaal.
Volgens Jef Frederix van de toneelvereniging zijn de problemen al verschillende keren besproken met de cultuurraad en met het stadsbestuur. Tot op heden is er geen oplossing. Vanuit het stadsbestuur is de suggestie gedaan om te verhuizen naar Paal, Beringen-Mijn of Beverlo.
'Dat is toch een schande', vertelt Jef. 'Wij zijn een vereniging van Koersel. Wij kunnen onze inwoners toch niet naar een andere deelgemeente sturen voor een toneelopvoering. Daar zal veel volk naar komen kijken'.
Volgens het stadsbestuur zijn inderdaad de verlichting en theaterspots, friezen en bergruimte op het podium weggenomen. Maar dit is enkel en uitsluitend gebeurd uit veiligheidsoverwegingen en in uitvoering van een negatief verslag van de brandweer. Volgens het stadsbestuur is er op het laatste overleg van 22 januari een toezegging gedaan om te kijken wat de stadsdiensten kunnen doen voor het vinden van veilige alternatieven.
Het stadsbestuur van Beringen betreurt dan ook dat Toneelgroep ’t Fonteintje de bevindingen van dit onderzoek niet afgewacht heeft vooraleer met hun verhaal naar buiten te stappen. Bovendien kreeg de toneelvereniging nog een verzoek om 735 euro te betalen voor schade aangebracht aan het podium. Volgens het 't Fonteintje gaat het om het verwijderen van een paar streepjes verf. Volgens het stadsbestuur gaat het om schade aan het podium bij een poging om verf te verwijderen. Dit verhaal wordt ongetwijfeld vervolgd. Misschien levert dit wel inspiratie op voor een toneelvoorstelling. Wordt het dan een klucht of toch een blijspel?
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent
  • Wo 11/03 Meer drugslabo’s ontdekt, minder dumpingen
  • Wo 11/03 40ste editie van Looise stratenloop

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Tafel Vintage en zes stoelen. Donsjas - Merk Armani - Maat 38
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Stad Beringen in de clinch met toneelgroep Koersel
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie