Stad Beringen trekt
2500 euro noodhulp uit voor het initiatief Hongersnood 12-12. Deze solidariteitsactie, die opgestart is door het Consortium 12-12, is erop gericht geld in te zamelen om hulp te bieden aan meerdere landen waar de bevolking te kampen heeft met acute ondervoeding en bedreigd wordt door hongersnood.
In
Zuid-Soedan, Jemen, Somalië en Nigeria zijn 20 miljoen mensen, van wie 1,4 miljoen kinderen, in gevaar vanwege ernstige ondervoeding. Volgens de Verenigde Naties is dit de ergste humanitaire ramp sinds 1945.
“De Stad heeft een budget voor hulp aan gezinnen in nood en schenkt daarvan 2500 euro aan consortium 12-12”, laat
schepen Thomas Vints weten.
“De toestand van honderdduizend kinderen baart ons grote zorgen. Stad Beringen toont zich solidair en geeft hierbij het signaal de problematiek ernstig te nemen. Hopelijk sluiten vele Beringenaren zich hierbij aan!”
Wie zelf een actie in Beringen op poten wil zetten kan terecht bij
BROS Beringen. De BROS, Beringse Raad voor OntwikkelingsSamenwerking, ondersteunt initiatiefnemers die een actie willen opzetten met een beperkte financiële tegemoetkoming en biedt raad bij vragen. Info: mieke.smolders
![[!]](/img/slingeraap.gif)
beringen.be of 011 43 03 71.
Je kan een individuele gift aan het consortium storten op rekening BE19 0000 0000 1212. Voor giften vanaf 40 euro ontvang je een fiscaal attest.