Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Stad tekent charter 'een bib voor iedereen'

Donderdag 7 juni 2018
Stad tekent charter 'een bib voor iedereen' - Beringen
Het stadsbestuur tekent het charter ‘Een bibliotheek voor iedereen’. Dat charter stelt dat een bibliotheek een basisdienst is waar iedere burger recht op heeft. Sinds 2016 zijn steden en gemeenten niet meer verplicht een bibliotheek te hebben. Ze kunnen nu dus zelf bepalen of ze een bib nodig hebben en hoe die kan worden uitgewerkt. Sinds eind vorig jaar loopt er een oproep om het bibliotheekcharter te tekenen. De bibliotheek moet een open huis zijn voor elke burger, een huis van informatie, cultuur en ontspanning, dat een belangrijke rol vervult in de lokale gemeenschap. In het charter staat dat iedereen toegang moet hebben tot de diensten die een bibliotheek aanbiedt. Dit is een oproep aan steden en gemeenten om blijvend oog te hebben voor de bibliotheek als relevante dienstverlening. Het charter werd al door meer dan 125 Vlaamse steden en gemeenten ondertekend. “Het is niet bindend, maar met de ondertekening erkennen wij als stadsbestuur het belang van een bibliotheek voor de lokale gemeenschap, en geven we dus een krachtig signaal tot verdere ondersteuning van de openbare bibliotheek,” zegt schepen van de bib, Dave Schops.
Ook individuen kunnen het charter tekenen om hun steun voor de bib te betuigen. Dat kan nog tot begin september via www.bibvooriedereen.be.
Recentste nieuws Beringen
  • Ma 15/12 1 op 4 niet in orde met verlichting
  • Ma 15/12 Wijnproxy is het woord van de week
  • Ma 15/12 Beringen - Lieve Bamps overleden
  • Ma 15/12 Beringen - Zestien rijbewijzen ingetrokken
  • Ma 15/12 Beringen - Stad stelt haar meerjarenplan 2026–2031 voor

Kalender Beringen

Maandag
15
December

Sarah Zwaenepoel – Iedereen miljonair

Sarah Zwaenepoel – Iedereen miljonairVandaag In haar lezing deelt budgetexpert Sarah Zwaenepoel de 10 belangrijkste financiële lessen die ze (…)
Maandag
15
December

DIGIPUNT in het Stadhuis

DIGIPUNT in het StadhuisVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het (…)
Maandag
15
December

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het (…)
Maandag
15
December

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-Mijn

DIGIPUNT in Inloophuis Beringen-MijnVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het (…)
Maandag
15
December

Digisessie: Fundels

Digisessie: FundelsVandaag Ben je op zoek naar een interactieve manier om je kinderen (meer) te laten lezen? Dan is (…)
Maandag
15
December

Expo August en Hans Put

Expo August en Hans PutVandaag Expo met werken van August Put en Hans Put en boekvoorstelling August Put in Casino van (…)
Maandag
15
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit (…)
Maandag
15
December

Mantelzorgcafé

MantelzorgcaféVandaag Zorgen met de mantel van talent I.s.m. Beringen Talentenstad en Het Blauw Huis (…)
Maandag
15
December

Film: 'Eagles of the Republic'

Film: 'Eagles of the Republic'Vandaag Acteur George Fahmy denkt het allemaal mooi voor elkaar te hebben: hij is (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Overgordijnen Donsjas - Merk Armani - Maat 38
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Stad tekent charter 'een bib voor iedereen'
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie