Stal Sport heeft deze namiddag met
0-5 gewonnen op het veld van Eendracht Houthalen. De doelpuntenmakers waren Kyle Vangronsveld (2), Gianni Convalle, Niels Guesens en Ward Geys. Aan de rust leidde Stal Sport al met 0-2. Alpay Karakaya van Eendracht Houthalen pakte in de 27ste minuut rood.
Stal Sport is zaterdag 22 november gastheer voor Torpedo Hasselt B. Een fotoverslag vind je op
Facebook Intergazet. Jean Vanhees blikt terug:
Drie punten had Eendracht Houthalen meer dan Stal voor aanvang van de wedstrijd en die hebben onze jongens vandaag ingehaald. Het werd zelfs een soort afstraffing voor de thuisploeg, want aan het einde stonden er 0-5 forfaitcijfers op het bord. En dat kwam vooral doordat Houthalen ontzettend zwak combineerde. Technisch vaardige spelers allemaal, maar geen ploegspel in de opbouw. Onze jongens zetten daar een gedisciplineerd voetbal tegenover en dat resulteerde al na 10 minuten in de openingsgoal door Kyle Vangronsveld, die na een geharrewar in de thuisverdediging kon binnenleggen. En Stal ging verder op dat elan. In minuut 25 werd de voorsprong ei zo na verdubbeld, maar Niels Geusens kon de gemeten voorzet van Ruben Bijloos niet voorbij de thuisdoelman krijgen. In de 27ste minuut kreeg thuisspeler Karakaya plots een rode kaart voor een slag, terwijl er geen bal in de buurt was. Dat vergemakkelijkte natuurlijk de greep op de wedstrijd voor Stal, maar toch kregen we nog een gevaarlijk schot vanwege Houthalen. De bal zoefde echter voorlangs en vlak daarna was het aan de overzijde wel raak toen alweer Kyle Vangronsveld de 0-2 kon binnentrappen. Met die 0-2 werd ook de rust bereikt.
Het mooiste doelpunt van de middag zagen we in minuut 57, toen na een prachtcombinatie op rechts de bal bij Kyle Vangronsveld belandde, die zijn maatje Gianni Convalle vrij zag staan. Gianni plaatste de bal keurig naast de doelman in het hoekje en zo stond de 0-3 op het bord. Trainer David Beckers voerde dan een aantal wissels door, maar Stal bleef overwicht behouden. In minuut 62 stond het al 0-4 door toedoen van Niels Geusens op voorzet van Ruben Bijloos. De Stalse doelman Yannick Helsen moest vijf minuten later ook eens plat om te verhinderen dat Houthalen de eerredder zou scoren. Weer vijf minuten verder hing de vijfde Stalse treffer in de lucht, maar Niels Geusens en Kyle Vangronsveld misten beiden. Een kwartier voor tijd belandde dan nog een bal van Niels Geusens op de paal, maar even later kon de ingevallen Ward Geys er dan toch 0-5 van maken op voorzet van Niels Geusens. De score had veel hoger kunnen oplopen, zeker als je de mooiste poging van de wedstrijd meerekent. Het was in de eerste helft dat Simon Dehertog een kanonskogel afvuurde vanop 25 meter. De bal ging mooi binnen het kader, maar de thuisdoelman kon hem nog net keren.
Goeie wedstrijd van Stal, hetgeen zeker vertrouwen moet geven naar de volgende matchen toe.