Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Stickers op graven blijven behouden

Maandag 13 januari 2025
Gemeenteraad
Stickers op graven blijven behouden - Beringen
Raadslid Oriana Saeren (Vlaams Belang) deed een voorstel tot herziening van de procedure voor het inlichten van nabestaanden bij verlopen concessies begraafplaats. De ontgravingen van de laatste jaren in Koersel, Beverlo en Beringen zorgden immers voor veel commotie en verontwaardiging. Nu is het kerkhof van Paal aan de beurt, de stickers werden recent geplakt. "Het plaatsen van stickers op de graven, vaak naast of op de foto, is nogal ongepast en ligt heel gevoelig bij de nabestaanden. Oriana Saeren stelde voor om de nabestaanden te verwittigen via mail of brief.
Schepen Jessie De Weyer (N-VA): "Er is vooreerst een wettelijke bepaling en die zegt dat een verlopen concessie moet gemeld worden aan het graf zelf. Vroeger deden we dat aan de hand van een bordje maar die werden vaak verwijderd. Nu ik gekozen voor stickers. Die plakken niet overal, en daarom worden ze soms op de foto geplaatst". 
De schepen gaf ook nog eens de uitleg over de kleuren van de diverse stickers. 
"Alle nabestaanden per brief contacteren is niet haalbaar. De Stad is nu bezig met een inhaalbeweging. Het gaat om meer dan 3000 graven. Het opzoeken van de nabestaanden is enorm veel werk maar anderzijds is een verlenging mogelijk door iedereen, niet alleen door de nabestaanden. Dat maakt de materie heel ingewikkeld. Daarom de aankondiging op het graf om iedereen te kunnen bereiken". Het voorstel van Saeren werd niet aangenomen.
Alle info over de concessies vind je op de website van de stad Beringen.
Nieuwere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 30/12/'25Pelt - Groen Pelt: 'Geen woorden, maar daden'
  • 30/12/'25Lommel - Over de kerk van Stevensvennen en een orgel
  • 29/12/'25Pelt - Samen Pelt: kritisch maar constructief
Oudere berichten in 'Gemeenteraad'
  • 13/01/'25 Beringen - Paals jeugdhuis trekt de stekker eruit
  • 17/12/'24 Beringen - Vraag over het nut van bloembakken op be-MINE
  • 17/12/'24 Beringen - Vraag over aanpak rattenplagen

Kalender Beringen

Zaterdag
10
Januari

Art Lutgart: Roger Steegmans

Art Lutgart: Roger SteegmansVandaag Brandschilderen op glas: 3 - 25 januari 2026. Roger Steegmans toont een selectie van zijn prachtige (…)
Zaterdag
10
Januari

Art Lutgart: Alyssia Reale

Art Lutgart: Alyssia RealeVandaag Alyssia Reale onderzoekt in haar sculpturen hoe consumptieobjecten, vaak speelgoed uit de (…)
Zaterdag
10
Januari

3D in het CC: OPROEP

3D in het CC: OPROEPVandaag Ben je beeldend kunstenaar van Beringen en wil je jouw werk tentoonstellen in de inkomhal (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Lederen vestje Horman garagepoort
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Freya (kattin)
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Stickers op graven blijven behouden
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie