Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Stijging aantal leerlingen Spectrumcollege

Maandag 2 september 2024
Stijging aantal leerlingen Spectrumcollege - Beringen
Het Spectrumcollege blijft een bloeiende en veelzijdige leeromgeving, wat blijkt uit de leerlingenaantallen op 1 september. "Onze school blijft inspelen op de veranderende behoeften van de maatschappij en de diverse interesses van onze leerlingen. Onze middenscholen laten een lichte, maar positieve stijging zien. Campus Paal verwelkomde 179 leerlingen (+20), Campus Lummen noteerde 269 leerlingen (+18), en Campus Beringen groeide tot 614 leerlingen (+3). Hoewel we een daling zagen in het aantal inschrijvingen voor het eerste leerjaar, evenredig met de demografische evolutie, werd deze meer dan gecompenseerd door een stijging bij de tweedejaars", zegt Eva Kuijpers, algemeen coördinerend directeur. 
Bovenbouw
"In Campus Lummen zagen we een groei in de bovenbouw met 22 leerlingen, waardoor het totaal op 320 komt. Deze groei benadrukt de aantrekkingskracht van onze doorstroomrichtingen. In Campus Beringen blijven we stabiel met 1.617 leerlingen. De campus in Beringen biedt een inclusieve mix van richtingen: 1/3 van onze leerlingen volgt doorstroomrichtingen, 1/3 volgt richtingen met een dubbele finaliteit, en 1/3 bereidt zich voor op de arbeidsmarkt. Dit is een ware spiegel van onze maatschappij".
OKAN
Het aantal leerlingen in de onthaalklas voor anderstalige nieuwkomers (OKAN) fluctueert gedurende het schooljaar, en momenteel zijn er 25 leerlingen ingeschreven. "Hoewel dit een lichte daling is ten opzichte van vorig jaar, blijven we nieuwe leerlingen verwelkomen, die vaak later instromen". 
Duaal Leren
"Binnen het programma Duaal Leren zijn we aangenaam verrast door de toenemende populariteit van ons aanbod. Dit jaar hebben we 113 inschrijvingen, een groei van 17 leerlingen en het hoogste aantal in de afgelopen vijf jaar. Vooral in de bouwsector is de stijging opmerkelijk, met 14 leerlingen, vergeleken met slechts vijf vorig jaar. Het Spectrumcollege blijft zich inzetten voor een divers en inclusief onderwijsaanbod dat inspeelt op de behoeften van al onze leerlingen. We zijn trots op onze groei en op de brede waaier aan mogelijkheden die we blijven bieden", besluit Kuijpers. (foto Gust Ischen)
Recentste nieuws Beringen
  • Za 10/01 Beringen - Stichtingsvergadering Beringen FC
  • Za 10/01 Beringen - Eerste medailles uitgereikt
  • Za 10/01 18 procent Limburgers laaggeletterd
  • Za 10/01 Beringen - Winters weekend
  • Za 10/01 Tien procent hernieuwbare energie

Kalender Beringen

Zaterdag
10
Januari

Art Lutgart: Roger Steegmans

Art Lutgart: Roger SteegmansVandaag Brandschilderen op glas: 3 - 25 januari 2026. Roger Steegmans toont een selectie van zijn prachtige (…)
Zaterdag
10
Januari

Art Lutgart: Alyssia Reale

Art Lutgart: Alyssia RealeVandaag Alyssia Reale onderzoekt in haar sculpturen hoe consumptieobjecten, vaak speelgoed uit de (…)
Zaterdag
10
Januari

3D in het CC: OPROEP

3D in het CC: OPROEPVandaag Ben je beeldend kunstenaar van Beringen en wil je jouw werk tentoonstellen in de inkomhal (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Horman garagepoort Lederen vestje
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Trouwring verloren bij schaatsbaan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Stijging aantal leerlingen Spectrumcollege
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie