Een terechte staande ovatie en heel veel emotie gisterenavond bij de première van de musical Mijn Leven gebracht door Amuse vzw. De musical brengt het leven van de Italiaanse migratie in ons Limburgs mijnverleden op een verrassende en krachtige wijze. Een romantisch liefdesverhaal in een donker decor van de woelige Belgische mijngeschiedenis. De mijnkathedraal als locatie geeft een extra dimentie aan het prachtige verhaal.
En het spektakel begint al voor de eigenlijke aanvang van de musical. Op het kerkplein wordt het publiek ontvangen in een warme Italiaanse sfeer. Zo wordt je opgewarmd voor de voorstelling in de kerk.
Al de kerkbanken werden op een hellend vlak geplaatst, een huzarenstuk. Het podium is maar zo groot als de ruimte van het altaar maar daar wordt oh zo creatief mee omgesprongen. Met wisselende doeken en decorelementen wordt een speciale en unieke sfeer gecreëerd. Hoe simpel vaak meer is.
Het geluid komt via een individuele koptelefoon. Ik had daar even mijn twijfels over maar de koptelefoons zorgen voor een zeer goede geluidservaring, eentje die je vaak mist bij grote musicals als je niet de beste zitplaatsen hebt. Ook deze missie is meer dan geslaagd.
De acteurs, allemaal amateurs, overstijgen zichzelf. Dit is een uiterst professionele voorstelling, dankzij de kracht en inzet van Xander Tillion en Julie Peeters, het Berings koppel achter Amuse. Xander is professioneel actief bij Studio 100 en hij heeft zijn expertise en vrienden mee op sleeptouw genomen voor dit fantastisch avontuur.
Mijn Leven is een musical die je als Limburger, als ex-mijnwerker, als erfgoedliefhebber, als Italiaan niet mag missen.
De reacties waren na de voorstelling dan ook unaniem lovend. Veel toeschouwers verlieten geëmotioneerd, met traantjes, de voorstelling.
Ondertussen zijn er ruim 6000 tickets verkocht. Er blijven nog slechts
enkele plaatsen over voor de komende 12 voorstellingen.
(Hans Put)