Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Team Bervoets in Turkije

Zondag 5 september 2021
Team Bervoets in Turkije - Beringen
Monster Energy Yamaha Factory MX2 rijder Maxime Renaux finishte tweede in de eerste van twee GP's in het Turkse Afyonkarahisar. De Fransman vergrootte zijn voorsprong in het WK met drie puntjes. Hij telt nu 37 punten meer dan Guadagnini. Jago Geerts (6de) en Thibault Benistant (9de) kenden een moeilijke dag in Turkije. 
Na een zomerpauze van vier weken hervatte het FIM wereldkampioenschap in het Turkse Afyonkarahisar. De snelle en harde baan, met veel sprongen, maakte zijn comeback op de kalender na een jaartje onderbreking door de coronapandemie.  Afyonkarahisar ligt 1.000 meter boven de zeespiegel, waardoor de anders reageren dan normaal. De mecaniciens van het Monster Energy Yamaha Factory MX2 Team onder leiding van Marnicq Bevoets en Hans Corvers hadden dan ook veel werk om de motoren competitief te krijgen. Ondanks het vele en goede werk verliep de tijdtraining helemaal niet zoals gepland. Renaux klokte de vijfde tijd, wat al bij al niet slecht was. Maar Benistant (11de) en Geerts (18de) slaagden er niet in om in de top 10 te duiken waardoor ze allebei een slechte startpositie hadden. 
Pittig duel
De Monster Energy Yamaha Factory MX2 rijders schoten niet goed uit het starthek in de eerste reeks. Renaux dook als achtste in de eerste bocht, Benistant als 15de en Geerts pas als 18de. Kortom: ze hadden alle drie een pak werk voor de boeg. WK-leider Renaux had wat tijd nodig om in een goede flow te geraken. Eens die gevonden, ging hij na een pittig duel knap voorbij Fernandez. Maar Maxime wilde meer. Op het einde van de reeks - in ronde 13 - zette hij prompt nog de snelste ronde van de race neer en wipte hij nog over Hofer naar de vierde plek. Knap teruggevochten van de Fransman.  Zowel Benistant als Geerts konden in de beginfase van de race enkele plekjes opschuiven. Na vier ronden reden ze respectievelijk al op de 9de en 10de plaats. Toch hadden ze moeite om  het juiste ritme en de goede snelheid te vinden. Pas in de slotfase konden ze allebei nog over Boisramé springen, om zo 8ste en 9de te eindigen. 
Reekszege
In tegenstelling tot de eerste reeks, schoten de Monster Energy Yamaha Factory MX2 rijders wel goed uit de startblokken in de tweede reeks. Renaux nam de kopstart, met niet zo ver achter hem Geerts en Benistant. Jago maakte in de eerste ronde echter een foutje in de bocht en verloor enkele plaatsen, terwijl Thibault naar de 15de plek wegzakte na een val. Geerts moest zwoegen om nog zesde te finishen, Benistant bolde als tiende over de meet. Vooraan oogde Renaux heel smooth en volwassen. Nochtans werd hij serieus onder druk gezet door zijn landgenoot en regerende wereldkampioen Vialle. Maar Maxime blijf ijzig kalm. Vialle kwam dicht, maar kon geen echte aanval lanceren. Opnieuw een reekszege - zijn vierde dit seizoen - voor Renaux, die in de WK-stand zijn voorsprong op Guadagnini van 34 tot 37 uitbreidde. Het Monster Energy Yamaha Factory MX2 blijft nu in Afyonkarahisar, waar woensdag opnieuw een Grote Prijs - nummer 9 in het FIM Wereldkampioenschap - op het programma staat. 
Recentste nieuws Beringen
  • Vr 16/01 Beringen - Arbeider gewond bij gaslek
  • Vr 16/01 Beringen - Petra Vuegen overleden
  • Vr 16/01 Beringen - Jeanne Nulens overleden
  • Vr 16/01 Weer recordjaar voor speedpedelecs
  • Vr 16/01 Beringen - Chrysostomos afgelast na vandalisme

Kalender Beringen

Vrijdag
16
Januari

Tot de dood ons scheidt

Tot de dood ons scheidtVandaag Met TOT DE DOOD ONS SCHEIDT wordt de lijn van POUPEHAN doorgetrokken. Heerlijke humor in een frisse (…)
Vrijdag
16
Januari

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
16
Januari

DIGIPUNT in de kringloopwinkel

DIGIPUNT in de kringloopwinkelVandaag Geannuleeerd wegens sluiting Kringloopwinkel op 16 januari!
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
2 stereo boxen Overgordijnen
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Trouwring verloren bij schaatsbaan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Team Bervoets in Turkije
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie