Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Terug een perroen op de markt van Beringen

Woensdag 20 oktober 2021
Terug een perroen op de markt van Beringen - Beringen
Er staat na lange tijd terug een perroen op de markt van Beringen. Met het opnieuw oprichten van een perroen wil stad Beringen haar heemkundige geschiedenis sterker integreren in het straatbeeld. Een perroen is terug te vinden in de zogenaamde ‘Bonnes Villes’ of ‘Goede Steden’. Deze steden in het vroegere Prinsbisdom Luik hadden een zekere vorm van vrijheid, autonomie en gerechtigheid. Een perroen omvat een zuil met daarop een pijnappel en een kruis en staat symbool voor deze stadsvrijheden. Dit geheel rust op een verhoging van 3 tot 5 treden. Een perroen lag vaak centraal op een marktplein en het was de locatie waar het stadsbestuur officiële beslissingen kenbaar maakte en nieuwe wetten publiek afgekondigde.
Het perroen van Beringen is te zien op een gravure van prentkunstenaar Robert Péril getekend rond 1510. Het gaat hier wellicht om de oudste afbeelding van het perroen. Op deze schets is ook de toenmalige kerk en de vroegere stadsomwalling met zijn drie stadspoorten en twee ingebouwde torens goed te zien.
“We zijn heel trots dat er terug een perroen op de markt van Beringen staat. Het perroen vertelt een geschiedenis van onze stad die bij de Beringenaren nog te weinig bekend is. Door de terugkeer van het perroen willen we deze geschiedenis meer zichtbaar maken voor onze inwoners en toeristen, en hen prikkelen om meer te weten te komen over dit verleden. Ook voor scholen biedt het mogelijkheden om op een toegankelijke manier met dit verleden kennis te maken. Het perroen is de eerste stap in de erfgoedontsluiting van de markt van Beringen”, verduidelijkt schepen van Erfgoed An Moons.
Er waren 10 Loonse ‘Goede Steden’, elk met een perroen: Beringen, Bilzen, Borgloon, Bree, Hamont, Hasselt, Herk-de-Stad, Maaseik, Peer en Stokkem.
“Vandaag vind je in elk van deze steden nog een verwijzing terug naar het vroegere perroen en vanaf vandaag ook in Beringen. Met het oprichten van het perroen zijn de werken op de markt bijna volledig afgerond”, besluit schepen van Openbare Werken Jean Vanhees.
Voor het oprichten van het monument kon stad Beringen rekenen op een subsidie van de provincie Limburg.
Recentste nieuws Beringen
  • Do 25/12 Beringen - Eindejaarsvraagjes
  • Do 25/12 Zalig Kerstfeest
  • Do 25/12 Kerstmis anno 1925
  • Do 25/12 Beringen - Nikkie De Maggio
  • Do 25/12 Beringen - Inge De Leger

Kalender Beringen

Donderdag
25
December

Kerstmis met 't KAFKOOR

Kerstmis met 't KAFKOORVandaag Op Kerstdag 25 december zingt ‘t KAFKOOR in de kerk van Stal tijdens de Kerstviering. Ze zingen (…)
Vrijdag
26
December

be-MINE on-ICE

Morgen be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Zaterdag
27
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEbe-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Essenhouten salontafel Mandoline snijmachine
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Terug een perroen op de markt van Beringen
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie