Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Tim Celen klaar voor World Cup Paracycling

Dinsdag 3 mei 2022
Kort nieuws van bij de buren
Tim Celen klaar voor World Cup Paracycling - Beringen
Van 5 tot en met 8 mei 2022 vindt de UCI World Cup Para-cycling Ostend Belgium plaats in Oostende. In totaal staan liefst 35 Belgische renners met een beperking (inclusief drie piloten) aan de start. Daarvan zijn er 16 renners die deelnemen met het nationaal team, Paralympic Team Belgium, de andere renners konden zich plaatsen via de selectietijdrit in Zolder op 10 april. Wereldkampioen Tim Celen uit Ham is erbij en start voor het eerst in zijn regenboogtrui: “Ik kijk uit naar mijn eerste wedstrijd sinds Tokyo 2020, en dat meteen als wereldkampioen in mijn eigen land.”
Tim Celen werd in 2021 wereldkampioen op de weg op zijn driewieler (klasse MT2). De renner met hemiplegie pakte die titel in Portugal na een beklijvende sprint. Op de Paralympische Spelen in Tokyo veroverde hij daarna zilver in de wegrit en brons in de tijdrit. Maar de basis voor dat topseizoen legde Tim tijdens de World Cup Para-cycling in Oostende: “Ik won vorig jaar de wegrit en werd tweede in de tijdrit. Ook dit jaar start ik met ambitie, ik laat het wat op mij afkomen”, zegt Tim, die met plezier terugkijkt op de vorige editie.
De 24-jarige renner uit Ham had ook dit jaar een goede winter. “Ik kon me specifieker op bepaalde trainingen toeleggen door de mogelijkheden die Sport Vlaanderen me geeft, en kan ook mijn rusttijden beter respecteren. De conditie zit in elk geval goed en ik had geen last van kwaaltjes.” Naast Tim Celen staan er nog heel wat andere toppers aan de start. Ze zijn met 17 in totaal, de topsporters die starten onder de vlag van Paralympic Team Belgium. Maar ook heel wat andere competitierenners konden zich kwalificeren voor de openstaande slots. Dat deden ze tijdens een selectietijdrit in Zolder in april. Celen juicht het initiatief toe: “We moeten deze mooie sport maximaal promoten in België, dus het is fijn dat ook renners zonder topsportstatuut de mogelijkheid grijpen om zich te meten met anderen in een grote internationale wedstrijd. Iedereen vaart daar wel bij.” (foto Stefan Nies)
Nieuwere berichten in 'Kort nieuws van bij de buren'
  • 09/01/'26Beringen - Onwel geworden en overleden
  • 01/01/'26Beringen - Brand teistert bijgebouw kasteel
  • 28/12/'25Beringen - Twee verkeersongevallen in Ham
Oudere berichten in 'Kort nieuws van bij de buren'
  • 03/05/'22 Twee vrouwen gewond bij aanrijding
  • 03/05/'22 Fietsster (90) aangereden
  • 02/05/'22 Koperafval gestolen

Kalender Beringen

Zaterdag
10
Januari

Art Lutgart: Roger Steegmans

Art Lutgart: Roger SteegmansVandaag Brandschilderen op glas: 3 - 25 januari 2026. Roger Steegmans toont een selectie van zijn prachtige (…)
Zaterdag
10
Januari

Art Lutgart: Alyssia Reale

Art Lutgart: Alyssia RealeVandaag Alyssia Reale onderzoekt in haar sculpturen hoe consumptieobjecten, vaak speelgoed uit de (…)
Zaterdag
10
Januari

3D in het CC: OPROEP

3D in het CC: OPROEPVandaag Ben je beeldend kunstenaar van Beringen en wil je jouw werk tentoonstellen in de inkomhal (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Essenhouten salontafel Donsjas - Merk Armani - Maat 38
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Freya (kattin)
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Tim Celen klaar voor World Cup Paracycling
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie