Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Troostbeleving in diverse culturen

Vrijdag 27 oktober 2023
Troostbeleving in diverse culturen - Beringen
Op dinsdag 31 oktober organiseert stad Beringen samen met MOPA vzw, van 14.00 tot 16.30 uur in het ontmoetingscentrum COR, een boeiende en gratis interactieve namiddag over rouwprocessen in diverse culturen. MOPA, dat staat voor Migratie en Palliatieve Ondersteuning, heeft zich toegelegd op holistische zorg voor palliatieve patiënten en hun dierbaren. Hierin voorziet de organisatie vanaf de eerste ziekteverschijnselen tot aan de nazorg voor nabestaanden. Wat MOPA speciaal maakt, is de cultuursensitieve en taboedoorbrekende benadering. Deze unieke aanpak zorgt voor een beter welzijn van zowel patiënten als zorgverleners en sluit naadloos aan bij de inclusieve visie van stad Beringen. Met 116 verschillende nationaliteiten die in Beringen wonen, wil stad Beringen een ruimere blik werpen op hoe verschillende bevolkingsgroepen met verlies omgaan. Rouw is een universeel menselijk gevoel, maar de manier waarop mensen omgaan met verlies verschilt per cultuur. In sommige culturen is het gebruikelijk om veel emoties te tonen tijdens de rouwperiode, terwijl in andere culturen meer nadruk wordt gelegd op verdriet en soberheid.
"In een stad als Beringen, waar culturele diversiteit zo rijk vertegenwoordigd is, vinden we het essentieel om begrip en kennis te stimuleren over hoe verschillende bevolkingsgroepen met verlies omgaan. Dit draagt bij aan onderling respect en versterkt de samenhorigheid binnen Beringen", zegt Ann-Sofie Vanoverstijns, schepen van Samenleven.

Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Pieter Vanhoudtstraat is fietszone
  • Wo 11/03 Taalvoutjes
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Toetsenbord Donsjas - Merk Armani - Maat 38
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Troostbeleving in diverse culturen
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie