Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Tuki, een vosje dat helpt

Vrijdag 14 juni 2019
Tuki, een vosje dat helpt - Beringen
Zondag wordt in Hasselt de Beemster Tuki Run georganiseerd, een loopwedstrijd ten voordele van de vzw Tuki. Dat is een niet-gesubsidieerde non-profitorganisatie die zich dagelijks inzet om ouders van kinderen met levensbedreigende ziektes financieel, administratief, juridisch, praktisch en emotioneel te ondersteunen. Elke dag zijn er ouders die te horen krijgen dat hun kind levensbedreigend ziek is. Op dat moment stort hun hele wereld in. De schok is enorm! En dat was zo ook het geval bij Elise en haar man Vivien uit Koersel. Ze hebben drie kinderen. Bij de zwangerschap van hun zoontje T. zag men in het ziekenhuis dat er iets mis was in zijn hoofdje.
"En zo is de bal aan het rollen gegaan. Ze hebben heel veel onderzoeken moeten doen en bij de geboorte zag met hoe ernstig het was en na vijf dagen moest hij naar Parijs voor een ingewikkelde operatie, die in België niet uitgevoerd kon worden. In totaal is hij vijf keer geopereerd, en moest er dus 5 keer naar Parijs gereisd worden. Mijn man en ik verbleven telkens in een huis voor ouders van zieke kinderen in het Parijse ziekenhuis, en de kosten liepen op. De mutualiteit betaalde niet alle gemaakte kosten terug. Via het UZ Leuven zijn we dan in contact gekomen met de vzw Tuki. Zo hebben we financieel onze last een stukje kunnen verlichten", zegt Elise.
Ondertussen gaat het goed met hem en hij poseert fier met zijn vosje, de mascotte van Tuki. De nood aan financiële steun is één aspect van de werking maar zeker zo belangrijk is de hulp op het gebied van papieren. Administratie, juridisch en praktisch biedt Tuki ook ondersteuning.
"We werken altijd nauw samen met de ziekenhuizen. Via de sociale dienst krijgen we de vraag om ondersteuning, dat is trouwens ook het Fins voor Tuki. Het gaat altijd om levensbedreigende ziektes bij kinderen. We bekijken dan samen de noden en de facturen die niet worden terugbetaald. Belangrijk is ook dat we de mensen helpen met de administratieve en juridische mallemolen", zegt Karlien Dreesen van vzw Tuki.
De vzw werd opgericht door Ine Vanbuel en Maarten Bynens, die zelf ondervonden hoe kostelijk een operatie of een buitenlandse behandeling kan zijn.
"Het was voor ons ook belangrijk dat ze ons geholpen hebben met de papieren. Terwijl wij in het ziekenhuis waren, hebben mensen van de vzw ons administratief geholpen en dat is ook een belangrijke last die van mijn schouders viel. Daarnaast hebben ze ook nog een luisterend oor", vertelt Elise nog tot slot. Meer info over Tuki via deze link.
Recentste nieuws Beringen
  • Vr 19/12 Beringen - 7 Beringenaren delen hun levensverhaal
  • Vr 19/12 “Zonder Jumpstarters was het onmogelijk geweest”
  • Do 18/12 Rusthuiskamer kost gemiddeld 72,40 euro
  • Do 18/12 Beringen - François Husson overleden
  • Do 18/12 Beringen - Valentina Mattheuwsen overleden

Kalender Beringen

Vrijdag
19
December

DIGIPUNT in de kringloopwinkel

DIGIPUNT in de kringloopwinkelVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
19
December

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
19
December

Art Lutgart: Els van der Leede

Art Lutgart: Els van der LeedeVandaag Els van der Leede creëert strak, decoratief en functioneel werk in steengoedklei en porselein. Elk (…)
Vrijdag
19
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Vrijdag
19
December

Kerstmarkt de Klitsberg

Kerstmarkt de KlitsbergVandaag Kom helemaal in de kerstsfeer op onze gezellige kerstmarkt! Geniet van: - vers gebakken (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Lederen vestje Mandoline snijmachine
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Tuki, een vosje dat helpt
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie