Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Twee Beringse ondernemers zijn Erkend Friturist

Maandag 4 juli 2022
Twee Beringse ondernemers zijn Erkend Friturist - Beringen
De eerste frituristen in Beringen pronken vanaf vandaag met hun titel Erkend Friturist. Het zijn Frituur de Klitsberg in Paal en 't Snackske in Paal. Beide zaken krijgen voortaan een speciaal label. Horeca Vlaanderen en Navefri hebben met de steun van Vlaio namelijk de erkenning van het vakmanschap van de friturist in het leven geroepen. In de grote verscheidenheid aan frituren en dergelijke is het soms zoeken om te weten welke frituristen echt op ambachtelijke wijze werken en kwaliteit, hygiëne en beroepsfierheid op de eerste plaats zetten. Dankzij de erkenning wordt die zoektocht nu veel gemakkelijker. Al 292 frituristen die onze nationale trots, ons goudgele erfgoed, in ere houden, krijgen daar vandaag nu dus erkenning voor. 
De Erkend Friturist is een echte vakman en een ambassadeur voor het friet-vakmanschap. Hij of zij zet kwaliteit, hygiëne en beroepsfierheid op de eerste plaats. Hij of zij kan zich dankzij de erkenning als Erkend Friturist profileren als een waar vakman en zich differentiëren van de grote verscheidenheid aan horecazaken in ons land. Zo ontstaat een Vlaams netwerk van Erkende Frituristen. Het vakmanschap van de friturist en onze frietkotcultuur – waar we allemaal zo trots op zijn – blijft hierdoor gevrijwaard. Nergens ter wereld is de frituur namelijk zo ingeburgerd en essentieel als in ons land. De beleving van de frietkotcultuur zit informeel verweven in tal van ongeschreven rituelen, maar het is ook eigenzinnig en sociaal. De kunst om van eenvoudige en lekkere dingen te kunnen genieten is een levenskunst die we moeten koesteren. Het vakmanschap van de friturist is daarbij een essentieel onderdeel. 
“Een erkend friturist staat voor kwaliteit. En dat is een zeer belangrijke eigenschap wanneer het gaat over onze Belgische frieten. Meer dan de helft van de Belgen eet minstens wekelijks frieten. Frietjes van de frituur zijn deel van onze traditie. Het is echt immaterieel cultureel erfgoed en daar mogen we trots op zijn. Trots ook op alle vakmannen die deze cultuur eer aan doen en die kwaliteit, hygiëne en beroepsfierheid op de eerste plaats zetten. Dat vakmanschap mag zeker niet verloren gaan. En daarom zijn we hier vandaag ook samen, om die erkenning te ondersteunen.” zei Vlaams minister Jo Brouns deze ochtend bij de lancering van het label in Oudsbergen.
Om als vakman friturist te tonen dat je het erfgoed goed vertegenwoordigt, en om dus de erkenning te krijgen moet je vooreerste voldoen aan de wettelijke voedselveiligheidsnormen van het FAVV. Minstens vijf jaar ervaring  hebben of een frituuropleiding bij Syntra gevolg hebben. Verse frieten worden gebruikt n de afmeting van de friet ligt steeds tussen 9mm en 14mm. De frieten worden dubbel gebakken volgens de aangewezen temperaturen. De professionele friteuse heeft minimaal drie bakeenheden: voorbak, afbak en snacks.  Er is een assortiment met minimaal acht typische frituursauzen. -De klant kan de bestelling altijd afhalen, naast eventueel verbruik ter plaatse. De frieten en toebehoren worden bij voorkeur aangeboden in kartonnen bakjes of puntzakken. 


Recentste nieuws Beringen
  • Ma 22/12 Beringen - Joseph Baerts overleden
  • Ma 22/12 Beringen - Dubbel feestje in The Roxy
  • Ma 22/12 Beringen - Victor D'hulst overleden
  • Ma 22/12 Beringen - Derde plek voor KFC Paal-Tervant B
  • Ma 22/12 Beringen - Kleurrijke ochtend

Kalender Beringen

Maandag
22
December

Levende Bibliotheek in de Bib van Berin

Levende Bibliotheek in de Bib van BerinVandaag Een boek lezen is boeiend, maar een écht levensverhaal horen recht uit de mond van een stadsgenoot? (…)
Maandag
22
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 december (…)
Maandag
22
December

ELAN Filmavonden: 'Radioman'

ELAN Filmavonden: 'Radioman'Vandaag Mei 1940. Terwijl Europa op de rand van oorlog verkeert, kruisen in het iconische Flageygebouw in (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Overgordijnen Essenhouten salontafel
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Twee Beringse ondernemers zijn Erkend Friturist
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie