Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Unizo niet tevreden over nieuwe bedrijfsbelasting

Woensdag 2 december 2020
Unizo niet tevreden over nieuwe bedrijfsbelasting - Beringen
Unizo Beringen is niet te spreken over de goednieuwsshow van de stad Beringen in het persbericht van vandaag waarin ze stellen dat er een aanpassing is van de bedrijfsbelasting in overleg met de ondernemers. Het stadsbestuur gaf gisterenavond uitleg aan de ondernemers. Maar voor veel inspraak was er geen ruimte, volgens Unizo.
“Kort samengevat zal de belasting op perceelniveau worden berekend in combinatie met de klasse voor hinderlijke inrichtingen die toegekend wordt bij het verkrijgen van de omgevingsvergunning. Ook wordt de basisbelasting voor de bedrijven met een totaal belastbare oppervlakte tot en met 500 m2 voor hinderlijke inrichtingen klasse III of zonder vergunning verlaagd van 120 naar 85 euro. Voor klasse II-inrichtingen daalt het bedrag naar 170 euro en voor klasse I-inrichtingen naar 297,50 euro. De belasting op huis-aanhuisverspreiding van reclamebladen dat niet groter is dan één A4-blad wordt vanaf volgend jaar eveneens vrijgesteld. Als laatste wordt de verhoging voor bedrijven uit klasse IIinrichtingen aangepast; de verhoging voor hinderlijke inrichtingen daalt van 200% (factor 3) naar 100% (factor 2)”, licht schepen van ondernemen Werner Janssen toe.
Voor Unizo is deze aanpassing niet voldoende.
"Wij blijven gekant tegen een oppervlaktebelasting omdat deze op geen enkele wijze rekening houdt met de bedrijfseconomische realiteit. Als je toevallig veel ruimte nodig hebt om je bedrijf te runnen betaal je veel belastingen. Of je hierbij veel of weinig winst maakt, dat maakt niet uit. Daarnaast blijven wij het onverantwoord vinden dat de lokale belastingdruk voor bedrijven verhoogt in deze coronatijden", zegt Eric Bervoets van Unizo.
En de lokale belastingdruk in Beringen verhoogt nog altijd volgens Unizo.
"Door dit reglement zal bijna het dubbele aan belastinggelden geïnd worden bij bedrijven in Beringen dan in de voorgaande jaren. De tussenkomsten die zowel de federale als Vlaamse regering voorzien voor ondernemers worden deels terug afgenomen door het Beringse stadsbestuur. Wat de overheid met de ene hand geeft wordt met de andere hand teruggenomen", zegt Bervoets nog.
De basisbelasting van 50 euro was al tien jaar niet geïndexeerd en het nieuwe bedrag van 85 euro ligt ook in lijn met andere gemeenten.
"De nieuwe oppervlaktebelasting is volgens ons ook eerlijker aangezien bij de vorige reglementen meer dan 2.200 bedrijven helemaal geen belasting betaalden. Samen met het feit dat de laatste jaren enkele grote bedrijven zich in onze stad gevestigd hebben, wordt het heel moeilijk om de nieuwe oppervlaktebelasting te vergelijken met de som van oude belastingen”, zegt schepen van financiën Tijs Lemmens.
Door de voorgestelde wijzigingen aan het belastingreglement komt het Beringse stadsbestuur wel deels tegemoet aan de verzuchtingen van Unizo. "Maar het heikel punt blijft de verhogingen voor hinderlijke bedrijven. Zo betaalt een hinderlijk bedrijf klasse II van bijvoorbeeld 8.000 m2 een oppervlaktebelasting van 3.500 euro (1750 x 2). In de oorspronkelijke plannen zou dit 5.250 euro geweest zijn. Een tegemoetkoming van 1750 euro dus. Klasse I bedrijven blijven aan dezelfde toeslag van 3,5 onderworpen. Voor hen verandert dus niks. Het stadsbestuur heeft beloofd om over de bedrijven in deze klasse meer details te bezorgen zodat we de effecten kunnen inschatten", stelt Unizo Beringen.
Het gewijzigd belastingreglement zal voorgelegd worden aan de gemeenteraad op 14 december. De eerste keer dat deze oppervlaktebelasting moet betaald worden zal het najaar van 2021 zijn. "Ondernemers kunnen uiteraard volgend jaar individueel of in groep dit belastingreglement via juridische weg aanvechten", zegt Erik Bervoets nog tot slot.
Recentste nieuws Beringen
  • Vr 19/12 Beringen - 7 Beringenaren delen hun levensverhaal
  • Vr 19/12 “Zonder Jumpstarters was het onmogelijk geweest”
  • Do 18/12 Rusthuiskamer kost gemiddeld 72,40 euro
  • Do 18/12 Beringen - François Husson overleden
  • Do 18/12 Beringen - Valentina Mattheuwsen overleden

Kalender Beringen

Vrijdag
19
December

DIGIPUNT in de kringloopwinkel

DIGIPUNT in de kringloopwinkelVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
19
December

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
19
December

Art Lutgart: Els van der Leede

Art Lutgart: Els van der LeedeVandaag Els van der Leede creëert strak, decoratief en functioneel werk in steengoedklei en porselein. Elk (…)
Vrijdag
19
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Vrijdag
19
December

Kerstmarkt de Klitsberg

Kerstmarkt de KlitsbergVandaag Kom helemaal in de kerstsfeer op onze gezellige kerstmarkt! Geniet van: - vers gebakken (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Warme winterjas van Taifun Essenhouten salontafel
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Unizo niet tevreden over nieuwe bedrijfsbelasting
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie