Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Veel belangstelling voor Open Bedrijvendag

Zondag 2 oktober 2022
Veel belangstelling voor Open Bedrijvendag - Beringen
Het was vandaag Open Bedrijvendag en dat lokte veel volk naar de deelnemende bedrijven. In Beringen kon je gaan kijken bij Bidfood Horeca Servive en de site van Bionerga. Zo schreven ruim 2000 bezoekers zich in voor een bezoek aan de Optimo sorteerinstallatie en Biostoomcentrale in Paal. De bezoekers kregen zo een unieke kijk achter de schermen van deze hoogtechnologische installaties en een beter zicht op hoe hun afval wordt gesorteerd en verwerkt. Sinds 1 januari wordt het afval in 33 gemeenten opgehaald met Optimo. Dankzij dit innovatieve ophaalsysteem wordt alle afvalzakken opgehaald in 1 vrachtwagen. In de Optimo sorteerinstallatie worden deze zakken dan opnieuw uitgesorteerd per afvalsoort en afgevoerd naar de verwerker. Meer dan 2000 bezoekers kregen dit weekend de unieke kans om met hun eigen ogen te zien hoe die sortering in zijn werk gaan. 
"We zijn zeer tevreden met de massale opkomst tijdens deze Open Bedrijvendag. Heel wat mensen waren al langer vragende partij om de installaties te mogen bezoeken", zegt Luc Wouters, voorzitter Limburg.net. 
 Naast de Optimo sorteerinstallatie werd ook de Biostoomcentrale voor een eerste keer opengesteld voor het grote publiek. Deze centrale in Beringen verwerkt het huisvuil van gezinnen uit Limburg en Diest en het restafval van bedrijven tot nieuwe energie. 
 "Zeker in deze tijden van hoge energieprijzen tonen we bezoekers graag het belang van onze Biostoomcentrale", zegt Philip Peeters, directeur Bionerga. "Dankzij de Biostoomcentrale zetten we immers restafval van particulieren en bedrijven om in nieuwe lokale energie, die omliggende bedrijven dan weer gebruiken om hun productieproces aan te drijven." 
 Ook na Open Bedrijvendag zijn er nog bezoeken mogelijk. Gezien de grote interesse in een bezoek achter de schermen van beide installaties voorzien Limburg.net en Bionerga vanaf november ook begeleide rondleidingen voor scholen en verenigingen. Groepen tot 20 personen kunnen zich aanmelden voor een bezoek aan zowel de Optimo sorteerinstallatie als de Biostoomcentrale.
Recentste nieuws Beringen
  • Za 10/01 8-jarige Emma droomt van Belgische titel
  • Za 10/01 Beringen - Zilver voor Fleur Moons
  • Za 10/01 Beringen - Stichtingsvergadering Beringen FC
  • Za 10/01 Beringen - Eerste medailles uitgereikt
  • Za 10/01 18 procent Limburgers laaggeletterd

Kalender Beringen

Zaterdag
10
Januari

Art Lutgart: Roger Steegmans

Art Lutgart: Roger SteegmansVandaag Brandschilderen op glas: 3 - 25 januari 2026. Roger Steegmans toont een selectie van zijn prachtige (…)
Zaterdag
10
Januari

Art Lutgart: Alyssia Reale

Art Lutgart: Alyssia RealeVandaag Alyssia Reale onderzoekt in haar sculpturen hoe consumptieobjecten, vaak speelgoed uit de (…)
Zaterdag
10
Januari

3D in het CC: OPROEP

3D in het CC: OPROEPVandaag Ben je beeldend kunstenaar van Beringen en wil je jouw werk tentoonstellen in de inkomhal (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Horman garagepoort Donsjas - Merk Armani - Maat 38
Te koop
Te koop
Te koop
Verloren
Trouwring verloren bij schaatsbaan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Veel belangstelling voor Open Bedrijvendag
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie