Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

'Velobomen' voor meer verkeersveiligheid

Vrijdag 13 november 2020
'Velobomen' voor meer verkeersveiligheid - Beringen
De Beringse politieke partij VOLUIT plaatst vier 'Velobomen' in de vier deelgemeenten om aandacht te vragen voor verkeersveiligheid. Daarnaast wordt er een inzamelactie georganiseerd voor kinderen en jongeren uit kwetsbare gezinnen. "In Beringen gaan dagelijks meer dan 7500 kinderen en jongeren naar school. Als VOLUIT kunnen we het belang van veilig woon-schoolverkeer niet genoeg benadrukken. Kinderen moeten op een veilige manier naar school kunnen gaan, en liefst ook te voet of per fiets. Zichtbaarheid in het verkeer is daarbij cruciaal. In deze periode van het jaar zijn de dagen het kortst, met een donkere ochtendspits en een vroege zonsondergang. Hierdoor vermindert de zichtbaarheid op de weg. In 2019 geraakten in Vlaanderen 62 jonge voetgangers en 106 jonge fietsers betrokken in een verkeersongeval in het donker", zegt Marieke Meelberghs.
De boom, gemaakt van gerecycleerde onderdelen van oude fietsen, representeert een symbool van hoop naar een fietsveilige toekomst.
"We doen een warme oproep aan alle Beringenaren en andere gulle schenkers om verkeersveilige items (fluohesjes, helmen, lampjes, reflectoren voor aan boekentas, op kledij, fietsbellen, etc.) voor kinderen en jongeren uit kwetsbare gezinnen in te zamelen. Voor deze inzameling haalden we het artistiek talent van het team van VOLUIT naar boven en maakten we 4 unieke, en tevens mooi verlichte, velobomen die je kan terugvinden in Paal, Beringen, Koersel en Beverlo. Het is de bedoeling dat mensen de items in onze velobomen hangen", zegt Marieke nog.
De velobomen sieren en verlichten vanaf 16 november het straatbeeld. Nadien zullen de schenkingen via lokale verenigingen voor armoedebestrijding bij de kinderen terechtkomen.
Recentste nieuws Beringen
  • Vr 19/12 Beringen - 7 Beringenaren delen hun levensverhaal
  • Vr 19/12 “Zonder Jumpstarters was het onmogelijk geweest”
  • Do 18/12 Rusthuiskamer kost gemiddeld 72,40 euro
  • Do 18/12 Beringen - François Husson overleden
  • Do 18/12 Beringen - Valentina Mattheuwsen overleden

Kalender Beringen

Vrijdag
19
December

DIGIPUNT in de kringloopwinkel

DIGIPUNT in de kringloopwinkelVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
19
December

DIGIPUNT in de bibliotheek

DIGIPUNT in de bibliotheekVandaag Heb je zelf nog weinig ervaring met computer of internet, of zit je met een vraag rond het gebruik (…)
Vrijdag
19
December

Art Lutgart: Els van der Leede

Art Lutgart: Els van der LeedeVandaag Els van der Leede creëert strak, decoratief en functioneel werk in steengoedklei en porselein. Elk (…)
Vrijdag
19
December

be-MINE on-ICE

be-MINE on-ICEVandaag be-MINE on-ICE verhuist naar de Mijnkathedraal, een nieuwe en unieke locatie. En dit van 7 (…)
Vrijdag
19
December

Kerstmarkt de Klitsberg

Kerstmarkt de KlitsbergVandaag Kom helemaal in de kerstsfeer op onze gezellige kerstmarkt! Geniet van: - vers gebakken (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
07/12
Voor: Mark Cuppens

Mark Cuppens gefeliciteerd met je verjaardag

Mathijs Soers
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Mandoline snijmachine Donsjas - Merk Armani - Maat 38
Te koop
Te koop
Te koop
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » 'Velobomen' voor meer verkeersveiligheid
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie