Beringen
Bocholt
Bree
Hamont-Achel
Hechtel-Eksel
Leopoldsburg
Lommel
Oudsbergen
Peer
Pelt
Stuur ons je tip!
Nieuws
Nieuwsarchief
Kalender
Groeten & felicitaties
Zoekertjes
Nieuws toevoegen
Beringen

Verschillende evenementen rond kanker

Dinsdag 10 september 2019
Verschillende evenementen rond kanker - Beringen
Stichting tegen Kanker, Kom op tegen Kanker, specialisten en nog zovele anderen werken elke dag aan genezingskansen voor mensen die strijden tegen kanker. Stad Beringen wil tijdens de maand september dan ook extra aandacht geven aan dit toch wel gevoelige thema, waar helaas ieder van ons vroeg of laat in zijn of haar nabije omgeving mee te maken krijgt. De stad organiseert deze maand een tijdelijke tentoonstelling in de bib over preventieve bevolkingsonderzoeken naar kanker en nodigt Leander Verdievel, ook ex-kankerpatiënt, uit als bedenker van de tv-reeks ‘Gevoel voor tumor’. Daarnaast doet de bib enthousiast mee aan het plantjesweekend van Kom op tegen Kanker! Schepen Jessie De Weyer: “De Vlaamse overheid organiseert en financiert drie bevolkingsonderzoeken ter preventie voor kanker. De drie bevolkingsonderzoeken naar kanker sporen respectievelijk borstkanker, baarmoederhalskanker en dikkedarmkanker op.” Logo Limburg heeft een tijdelijke expo geplaatst in de bib over deze drie bevolkingsonderzoeken die levens kunnen redden door vroegtijdige opsporing. De deelname aan de drie preventieve onderzoeken in Beringen liggen iets boven het Limburgse gemiddelde.
“We zijn tevreden met dit resultaat”, vertelt schepen Hilal Yalcin, “maar we streven ernaar om de percentages op te trekken naar 65 % tegen 2020.”
Kom je dus tijdens de maand september tijdens de openingsuren van de bib zeker informeren over deze preventieve onderzoeken via deze interessante pop-up tentoonstelling.
Daarnaast doet stad Beringen ook weer enthousiast mee met het Plantjesweekend van Kom op tegen Kanker. Het Plantjesweekend viert dit jaar een bijzondere verjaardag. Al voor de 25ste keer zullen honderdduizenden azalea’s hun weg vinden naar mensen die de strijd tegen kanker een warm hart toedragen. Het belooft dus een extra speciale editie te worden. Kruis 11 tot en met 14 september daarom nu al aan in je agenda en koop een plantje in de bib, op de markt of aan de Spar of de Colruyt!
Schepen Hilal Yalçin nodigt je tot slot nog graag uit voor een bijzondere lezing. “We hebben Leander Verdievel uitgenodigd voor een lezing waarbij hij zijn verhaal en ervaringen vertelt over de diagnose kanker. Op donderdag 12 september om 20.00 uur in de bib vertelt Leander een eerlijk & taboeloos verhaal over kanker als ex-kankerpatiënt en als bedenker/scenarist van Gevoel voor tumor. In deze lezing praat hij met een lach en een traan over hoe het is om kanker te krijgen en hoe dat je hele bestaan én dat van iedereen om je heen op zijn kop zet. Tegelijk probeert hij zo om patiënten maar ook de artsen en zorgkundigen van de toekomst een beter beeld te geven van wat kanker nu echt met een mens doet", zegt Yalçin. Iedereen is van harte welkom, de toegang is gratis. Schrijf je in via bibliotheek[!]beringen.be
Recentste nieuws Beringen
  • Wo 11/03 Beringen - Pieter Vanhoudtstraat is fietszone
  • Wo 11/03 Taalvoutjes
  • Wo 11/03 Beringen - Vintagebeurs Kringloopwinkels Reset
  • Wo 11/03 Meer agressie tegen VDAB-medewerkers
  • Wo 11/03 Beringen - Grappige les economie op ondernemersevent

Kalender Beringen

Woensdag
11
Maart

Volksiftar

VolksiftarVandaag Ter gelegenheid van de Ramadan organiseert Fedactio Limburg opnieuw een iftar/Ramadandiner voor (…)
Woensdag
11
Maart

Samenlezen in de Bib

Samenlezen in de BibVandaag Een leesbegeleider leest een kort verhaal en een gedicht terwijl jij in alle rust meeleest of (…)
Donderdag
12
Maart

Michael Van Peel: Farce Majeur

Michael Van Peel: Farce MajeurMorgen Van Peel fileert de tijdsgeest als vanouds. Met lachen en opstaan. We komen er wel door. Ook (…)
Plaats uw evenement
Bekijk de hele kalender
Groeten & felicitaties
06/02
Voor: Jeanine Gielen
Jeanine Gielen

Lieve Bonbonne, gefeliciteerd met je 70ste verjaardag!!! Liam & Yinthe xxx

Liam & Yinthe Nyssen
Uw wensen toevoegen
Alle felicitaties uit Beringen
Zoekertjes Beringen
Aangeboden
Tafel Vintage en zes stoelen. Eetkamer tafel
Te koop
Te koop
Te koop
Gezocht
Inox dubbelwandige flexibele buis
Gevonden
Fietssleutels2met wit koortje aan
Meer zoekertjes in Beringen
Uw zoekertje toevoegen
U bent hier: Startpagina » Beringen » Verschillende evenementen rond kanker
Contacteer ons  |  Adverteer  |  Over deze site  |  Gemeente-info & links  |  GDPR
Doorzoek de Internetgazet
© 2004-2013 Faes nv - Op de artikels en foto’s rust copyright | Site: Webstylers
RSS Feed
Volg ons
RSS Feed
Mobiele versie
internetgazet.mobi
Mobiele versie